Zarabia 300$ dziennie znajdując złoto na ulicy [WIDEO]

05.12.2011
Raffi Stepanian zamiata złotonośny kurz

Raffi Stepanian zamiata złotonośny kurz (Fot. za Youtube.com)

Szuka złotego pyłu na dnie chodnikowych kanionów i diamentów zatopionych w gumach do żucia.

Raffi Stepanian jest poszukiwaczem złota i górnikiem. Jednak zamiast po kopalnianych chodnikach przechadza się trotuarami 47. ulicy na Manhattanie, zwanej Diamentowej Dzielnicą. Przez stacjonujące tutaj firmy i sklepy jubilerskie przepływa 90% amerykańskiego obrotu diamentami.

Ale skąd  kruszce biorą się na ziemi? Stepanian tłumaczy, że pracujący w firmach jubilerskich robotnicy są od stóp do głów pokryci drogocennym pyłem. Gdy wychodzą na ulice, wzniecają chmury złotego kurzu, który opada na trotuary. Wystarczy się schylić - pieniądze leżą na ziemi.

Stepanian potrafi dziennie zebrać kruszce wartości 300 dolarów.

Zobacz, jak to się robi. Zdjęcia>>>

Szuka ich w w pęknięciach chodnika, wyskrobuje z cementowych spoin, lub wyłuskuje z rozgniecionych gum do żucia. Znajduje w ten sposób platynę, złoto, srebro, rubiny i diamenty.

Po powrocie do domu chodnikowy kurz przesiewa, zostające na sicie drobiny metali wysypuje na podłogę i przesuwa nad nimi magnes. Na ziemi przed nim pozostają same kosztowności.

Jacht Abramowicza nie wpłynął do portu. Powód? Książę i jego "łupinka" >>

Komentarze (29)
Zarabia 300$ dziennie znajdując złoto na ulicy [WIDEO]
Zaloguj się
 • avatar

  schamienie.rozsiane

  Oceniono 1 raz 1

  Po ch... wam praca młodzi wykształceni z wielkich miast. Tak oto będziecie szczęśliwi. Sukces czeka tuż za rogiem!

 • avatar

  wybitniemadry

  Oceniono 5 razy 1

  facet mowi wyraznie ze uzywa magnesu zeby odseparowac czastki magnetyczne ktore sa bezwartosciowe, pozostaja te ktore sa wartosciowe jak zloto platyna, kamienie szlachetne itd, samego zlota uzbiera w miesiac na kilka tysiecy dolarow, to jest ameryka polskie buraki, takie wiadomosci dla was w porownaniu do krzyza i pisu?

 • avatar

  sjaw

  Oceniono 3 razy 1

  Większej bredni nie słyszałem już dawno "przesuwając magnes pod metalami szlachetnymi"

 • avatar

  gozal

  Oceniono 6 razy 0

  na typowym chodniku w typowym mieście polskim najpierw wywróciłby się z 10 razy na nierównościach, wpadł w odkryty przez złomiarzy kanał, nie mógł się przecisnąć przez 20-centymetrowe szpary między skandalicznie zaparkowanymi przez dorobkiewiczowskich chamów samochodami, a po podniesieniu się i przeciśnięciu na wolny kawałek chodnika znalazłby tylko kupę psiego g.wna, nabawił się idących za tym chorób i załapał pasożyty. i byłby do tyłu o koszty leczenia.

 • avatar

  koenzymq10

  0

  No to teraz Wolacy się przeniosą z Holandii do Antwerpii w Belgii (stolicy jubilerów). Trzymam kciuki, Antwerpio, dasz radę najazdowi Wolaczków.

 • avatar

  osykosy

  Oceniono 2 razy 0

  Facet wpadł na niezły pomysł. No to RODACY- kupą do Brukseli, gdzie jest też multum jubilerów. A może już tam któryś pracuje, co??

 • avatar

  powrozowy

  0

  newyork.cbslocal.com/2011/06/21/wcbs-880-interview-raffi-stepanian-diamond-hunter-of-47th-street/

 • avatar

  zdzwoj7412

  Oceniono 2 razy 0

  Wiadomość z czerwca z US Daily Mail. Ten deser troszkę już spleśniał.

 • avatar

  xnonx

  Oceniono 2 razy 0

  300 dolarów - jakieś 990 zł, biorąc jakąś cenę złota z netu wychodzi, że gościu znajduje jakieś 5 gram złota dziennie - czyli codziennie znajduje jakiś odpowiednik dwóch złotych łańcuszków...przez tydzień - 14...no to normalnie kopalnie złota mozna już zamykać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze