Absurd na pływalni w Strzelcach Opolskich. Podano go do sądu, bo kąpał się w...

13.10.2012

Fot. ?ukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Kąpiel w krótkich spodenkach zamiast slipek może wydawać się błahostką, ale dyrektor strzeleckiej pływalni przekonuje, że to poważne przewinienie i łamanie regulaminu pływalni nikomu nie ujdzie na sucho.

Bohaterem historii jest pan Wiktor, a wszystko wydarzyło się na basenie w Strzelcach Opolskich, gdzie mężczyzna przyjechał razem z żoną i dwoma synami. Na miejscu, po wejściu do wody panu Wiktorowi zwrócono uwagę, że kąpię się w nieprzepisowym stroju, tj. jego kąpielówki są zbyt długie. Mężczyzna stanowczo odmówił wyjścia z wody, więc nieugięty ratownik wezwał policję.

Ku zdziwieniu pana Wiktora policja przybyła na miejsce zgłoszenia i kazała mu opuścić basen. Zaskoczony mężczyzna zapytał, czy zamiast zajmować się kąpielówkami nie powinni łapać złodziei? Policjanci chcieli wlepić mężczyźnie mandat, jednak ten odmówił przyjęcia kary. W konsekwencji sprawę skierowano do sądu w Strzelcach Opolskich. Zanim tam jednak trafi, zostanie przesłuchany na komendzie.

Przemysław Zaleciński, dyrektor pływalni uważa, że reakcja ratownika nie jest przesadą. - Złamał regulamin i nie chciał się podporządkować - wyjaśnił. Chodzi o higienę. - Z doświadczenia wiemy, że ludzie chodzą w nich po domu, jeżdżą na rowerach albo robią porządki przed domem - dodał dyrektor.

Komentarze (76)
Absurd na pływalni w Strzelcach Opolskich. Podano go do sądu, bo kąpał się w...
Zaloguj się
 • vys

  Oceniono 132 razy 102

  A czy do prawy tych gaci przyjechali zwykli policjanci, czy skierowano antyterrorystów?

 • zaraza.pelo

  Oceniono 109 razy 81

  Powinni wpuszczać tylko w krawatach !!! Klient w krawacie mniej awanturny jest panie kierowniczku.

 • mitko32

  Oceniono 116 razy 64

  Dyrektor przekonująco uzasadnił dlaczego wezwał policję. Krótkie spodenki to jednak strój wyjściowy, a nie pływacki.

 • joanna_can

  Oceniono 89 razy 29

  Jesli facet wszedl do basenu w spodenkach, w ktorych chodzi po ulicy, to nie jest to zaden absurd, tylko normalny zdrowy przepis. Moze przesada bylo wzywanie policji.

 • kapitansiuwax

  Oceniono 38 razy 22

  Szczególnie że spodenki kąpielowe nie mają żadnych kieszeni więc się nie nadają do chodzenia po ulicy, bo gdzie klucze, portfel, komórka?

 • srull

  Oceniono 70 razy 20

  Co za bzdurny tytuł. Sprawę w sądzie grodzkim miał będzie za nieprzyjęcie mandatu a nie za brak obowiązującego na pływalni stroju.

 • joanna_can

  Oceniono 94 razy 12

  Pan Wiktor zamiast skarzyc sie do gazet na niesprawiedliwosc powinien przeczytac regulamin basenu i przyniesc kapielowki,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze