Japonia: pies ratuje psa. Wzruszający film

17.03.2011

fot. za telegraph.co.uk

Ekipa japońskiej telewizji filmowała wczoraj zrujnowaną panoramę jednego z osiedli w prefekturze Ibaraki na północ od Tokio. Nagle spomiędzy szczątków i gruzu wybiegł im na spotkanie umorusany spaniel. Jak się wnet okazało, szukał pomocy dla przyjaciela - innego psa.

Spaniel przyciągnął uwagę ludzi, którzy idąc jego śladem trafili do miejsca, w którym poraniony i wyczerpany leżał drugi czworonóg. Obydwa zwierzaki odwieziono niezwłocznie do weterynarzy. A wszystko to dzięki inteligencji, opanowaniu i lojalności. I jak tu nie kochać psów?

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ INNYCH PSÓW URATOWANYCH PO TSUNAMI. KLIKNIJ >>

Ogromne tsunami sprzed 88 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Komentarze (77)
Japonia: pies ratuje psa. Wzruszający film
Zaloguj się
 • ewa-316

  Oceniono 49 razy 49

  Dlatego często wolę towarzystwo zwierząt niż ludzi :)

 • annastasia

  Oceniono 37 razy 37

  Tak to jest, psiaki są bardzo lojalne i wobec siebie i wobec ludzi, lojalne i bezinteresowne ... z ludżmi to różnie bywa ...

  Niestety wielu ludzi, także w naszym kraju, żle odnosi się do psów, w ogóle do zwierząt.

  Szczególnie razi mnie jak wielokrotnie na wsi, na gospodarstwach, gdzie psy spełniaja bardzo ważna i niezastąpiona role stróża, często jeszcze, zbyt często sa zaniedbywane, poniewierane, maltretowane, zabijane itd. Często nie maja budy, nie maja gdzie schowac sie przed słońcem czy deszczem a są uwiazane na łańcuchu, Taki pies powinien mieć zapewniona stale wode do picia a niestety mało kto tego przestrzega.

  Zbulwersował mnie np. fakt jaki miał miejsce w kieleckim, w miejscowości Diament. Jeden ze znajomych gospodarzy nie pytany, w jakiejś rozmowie chwalił sie mi, że dla niego zabić psa, nawet dużego to żaden problem, walnie tylko raz pałka .... wielce się zdziwił i oburzył, że gdybym była tego świadkiem to albo sam dostałby w łeb i wiecej nie wstał albo dopilnowałabym aby siedział w kryminale .... i natychmiast opuściłam to gospodarstwo z osoba towarzyszaca i pojechaliśmy na wakacje w inne miejsce w Polsce.

 • krosta_na_dupie

  Oceniono 39 razy 31

  Dlatego wolę się otaczać zwierzętami, a nie parszywymi ludźmi - fałszywymi przyjaciółmi i bezduszną rodziną, sąsiadami-konfidentami, współpracownikami-zawistnikami.
  Dzisiaj jadę kupić 6-tego szczura do mojej ekipy.

 • macduff

  Oceniono 21 razy 21

  chcesz pomóc zwierzętom?
  zajrzyj na stronę Koalicji dla zwierząt, albo na Pustą Miskę; zwierzęta też czują i też należy się im szacunek.

 • loppe

  Oceniono 18 razy 18

  To jest nic w porównaniu z tym psem który na autostradzie w Chile ściągał z drogi rannego kolegę

 • zp48

  Oceniono 16 razy 16

  Wzruszające i pouczające...

 • blue911

  Oceniono 19 razy 15

  Ilu ludzi stac na takie zachowanie!!??????????????? A jeszcze dobitniej: ilu Polakow potrafi dobrowolnie pomoc blizniemu. Sa wyjatki,oczywiscie.

 • goosia_001

  Oceniono 31 razy 13

  "Jest tyle glodujach ludzi na swiecie a bezduszni animalsi wydaja setki miliardow dolarow na wykwintne jedzenie dla roznych psow czy kotow.
  Te dwa tez powinny pojsc do rzezni, przynajmniej jakis Japonczyk by jutro nie glodowal."

  Ludzi glodujacych? To niech sie wezma za siebie i zaczna cos zmieniac w swoim zyciu. Siedzi takich dwoch pijusow pod monopolowym i zebrza! Bo im sie pracy zadnej podjac nie chce, lepiej pozebrac. A taki zwierzak to co moze za to jaki ma "dom"? Nic. Jest zdany wylacznie na ludzi. A te dwa psy to powinny spotkac takiego(taka) 'tatazygmuntaaa' i odcisnac swoje zabki na jego dupce za ostatnie zdanko. Taaa.

 • nastunka

  Oceniono 18 razy 12

  @tatazygmuntaaa
  Tobą też mogliby nakarmić jakieś zwierzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze