Astronom amator znalazł coś dziwnego na Marsie. Za pomocą Google Earth [WIDEO]

05.06.2011
Domniemane odkrycie na Marsie. Tajna baza?

Domniemane odkrycie na Marsie. Tajna baza? (fot. za dailymail.co.uk)

Szukał, szukał aż w końcu znalazł. David Martines, pasjonat kosmosu, tak dokładnie przyglądał się zdjęciom Marsa, że dokonał niezwykłego odkrycia.

Co takiego? Zdaniem mężczyzny to, co udało mu się dojrzeć, to tajna baza. Twierdzi nawet, że przy wnikliwym spojrzeniu można dostrzec niebieskie i czerwone paski na jej dachu, choć dla niewprawnego oka może wyglądać jak biała niewyraźna plama.

ZOBACZ ZDJĘCIA Marsa >>>

- Nazwałem to Bio-stacja Alfa, ponieważ zakładam, że coś tam żyło lub żyje - tłumaczy. - Jest to dość nietypowe i całkiem duże: ok. 215 metrów długości i 45 metrów szerokości. Być może to elektrownia, kontener na odpady biologiczne, garaż. Mam tylko nadzieję, że to nie broń.

Mężczyzna jest nawet w stanie określi dokładne współrzędne obiektu - 71 49'19.73"N 29 33'06.53".

- Ktokolwiek jest za to odpowiedzialny, na pewno miał w tym jakiś cel, ale nie mam pojęcia, jaki. Nie umiem sobie wyobrazić, dlaczego ktoś chciałby żyć na Marsie.

Jest jeszcze jedna teoria:

- To może być stacja do odpoczynku dla kosmicznych wędrowców.

A co na to NASA?

- Nie wiem, czy oni w ogóle o tym wiedzą. Nie sądzę, by NASA mogła prowadzić taki projekt - przecież wiele osób widziałoby materiały tam transportowane. Wątpię, czy NASA ma z tym coś wspólnego.

Wideo, które zamieścił na serwisie Youtube obejrzało już ponad 200 tysięcy internautów. Wielu z nich po obejrzeniu filmiku zostawiło swój komentarz. Ktoś twierdzi, że to Wall Mart, inny, że kolejna posiadłość Hugh Hefnera (założyciela "Playboya"), a jeszcze ktoś, że domek na drzewie, który Chuck Norris wybudował jako trzylatek.

Jest jednak spora grupa ludzi, którzy zafascynowali się odkryciem Martinesa i w niecierpliwością czekają na rozwój sytuacji.

Dźwięki kosmosu: posłuchaj, jak brzmi 6 gwiazd i planet [WIDEO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Komentarze (96)
Astronom amator znalazł coś dziwnego na Marsie. Za pomocą Google Earth [WIDEO]
Zaloguj się
 • avatar

  nicpon007

  Oceniono 8 razy 4

  a może to świątynia opatrzności 2.0?

 • avatar

  matste

  Oceniono 5 razy 3

  A W 1:24 słychać strzały!

 • avatar

  krystalicznamalpa

  Oceniono 2 razy 2

  tomasz20 Mądrujesz ,ściągnij program mars albo world wide teleskop ,nie potrzebujesz sprzętu bo możesz podłączyć się do tych teleskopów:-}}

 • avatar

  psychospy

  Oceniono 4 razy 2

  W pobliżu bieguna Marsa znaleźć można pokaźną czapę lodową suchego lodu (CO2). Jak na moje, ten tajemniczy obiekt stanowi wychodnią takiego właśnie lodu.

  Ale nie, lepiej pójść okrężną drogą i snuć teorie spiskowe! ;)

 • avatar

  plantin

  Oceniono 6 razy 2

  "Astronauta (!) amator" a na stronie głównej zamiast na Marsie - jest na "Marcie". Gazeto kogo zatrudniacie ? Ktoś tam ma dziewczynę o imieniu Marta ?...

 • avatar

  aeer

  Oceniono 1 raz 1

  Perfidnie widać uchwyconego jakiegoś sztucznego satelitę, a koleś się zajarał... Jak robisz zdjęcia z Ziemi to masz bardzo dużą szansę uchwycić wszystko co jest pomiędzy obiektem docelowym, a aparatem, logiczne.

 • avatar

  queserasera

  Oceniono 1 raz 1

  OK, on tam po prostu goowno znalazł. Tylko po ką cholerę o tym płodzić elaboraty?

 • avatar

  benkmen

  Oceniono 3 razy 1

  Wysłać w kosmos niezłomnego Antonescu Debilescu Frustratescu Lustratescu Demolescu Maciarescu, aby zdemaskował tą bezczelna prowokację i wszystkich dokumentnie zlustrował dla przykładu.

 • avatar

  evvelinda

  Oceniono 1 raz 1

  @raskolnikov74 "W ŻYCIU JUŻ NIE KUPIĘ WASZEGO SZMATŁAWCA."
  Tak się nie unoś, bo pomyliłeś adresy ;-) Gazeta.pl to plociuch dla mniej wybrednych czytelników. Gazeta Wyborcza jest pod adresem wyborcza.pl Treści tutaj są dość kretyńskie, bo takie przyciągają najwięcej czytelników = ilość odsłon reklam, a żyć z czegoś trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane