"Mój rower jest tak stary, że nikt nie będzie chciał zakraść". Nowy ambasador USA w Polsce urzeka polszczyzną na Twitterze

Twitter Stephena D. Mulla

Twitter Stephena D. Mulla (fot. twitter.com)

Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce i zastępca odwołanego w lipcu Lee Feinsteina Stephen D. Mull jeszcze nie wylądował, ale już snuje plany na temat swojego pobytu w Warszawie na Twitterze. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego urocza polszczyzna.

Na Twitterze przyszły ambasador szczególnie upodobał sobie rozmowy z innymi użytkownikami. Ostatnio próbował się od nich dowiedzieć co nieco o ścieżkach rowerowych w Warszawie. Bo, jak sam tłumaczy, "rowerstwo" to dla niego "poważna sprawa", a jego rower "jest tak stary, że nikt nie będzie chciał zakraść".

Słyszałem że teraz są znacznie więcej możliwości pojeżdżić po Warszawę rowerem. Prawda? - zachowaliśmy oryginalną pisownię

Na powitanie Tomasza Siemoniaka, ministra obrony narodowej, odpowiedział: "Dziękuję bardzo panie Ministrze! Będzie wielki zaszczyt współpracować z panem!". Choć po polsku pisze sprawnie, trudno mu się pozbyć nawyków wziętych wprost z języka angielskiego. I właśnie na tym polega urok jego drobnych i nieszkodliwych przejęzyczeń, które mają sporą szansę stać się jego znakiem firmowym.

Tych, którzy odwiedzą jego profil na Twitterze ambasador wita wizytówką: "Moje życie i myśli jako ambasador amerykański". Na Twitterze jest bardzo aktywny i chętnie wchodzi w interakcję ze swoimi zwolennikami, a ci chętnie żartobliwie nawiązują do błędów językowych Mulla.

W swoim ostatnim wpisie przyszły ambasador USA poinformował, że w Polsce "będzie ok. za miesiąc" i już "nie może się doczekać". Internauci obiecali, że zgotują mu na Twitterze gorące powitanie.

Zobacz także
 • Fot. za Facebook.com / Twitter.com TOP 6 najlepszych podszywek z Facebooka i Twittera. Komorowski, Rutkowski, Magda M...
Komentarze (43)
"Mój rower jest tak stary, że nikt nie będzie chciał zakraść". Nowy ambasador USA w Polsce urzeka polszczyzną na Twitterze
Zaloguj się
 • obojetnie_co_bedzie

  Oceniono 69 razy 63

  mam wrażenie, że te jego "błędy" to nic w porównaniu z wpisami naszych lokalnych "miszczów ortografii"

 • herrkumut

  Oceniono 49 razy 33

  No i się zachował jak Europejczyk, bez kompleksów, otwarty, świadomy słabej polszczyzny ale pokazujący, że można się pokazać, że Mu zależy.

  A nie jak jakiś popiehdolony PISowiec, który ani be ani me po angielsku, francusku czy rosyjsku, tylko po Sienkiewiczu czy Norwidzie szaty rozdzierający Polak Katolik Alkoholik.

  Precz z ciemnotą (żeby nie było, ciemy POwiec albo PSLowiec jest nadal ciemny)

 • pawel_z_wroclawia

  Oceniono 39 razy 31

  Polszczyzna niedoskonała, ale wąsy jak u prawdziwego Polaka :P

 • mitko32

  Oceniono 61 razy 29

  Super, na tym poziomie opanowanie polszczyzny może sobie swobodnie pogadać z Wałęsą i popisać z Komorowskim.

 • dmbdmb

  Oceniono 38 razy 26

  Z tym rowerem to niech lepiej uważa... żeby się nie zdziwił jak mu go zakradną razem z latarnią...
  Widać że chłopina niewiele wie o Polsce. :)

 • sb.slav

  Oceniono 22 razy 14

  Wuj sam specjalnie oddelegował wąsacza dla Polaków? Jak miło z ich strony, że zwracają uwagę na takie szczegóły. Widzicie, jak im leży na sercu nasze samopoczucie?

 • remo29

  Oceniono 16 razy 12

  Niech odda fartucha.
  --
  parada karzełków

 • pani_basia

  Oceniono 12 razy 8

  Mnie się to podoba. Przynajmniej widać, że to nie piarowiec pisze za pana ambasadora.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 15 razy 7

  Spytajcie się go lepiej na tym Twitterze dlaczego rząd, który reprezentuje zniósł wizy do Stanów dla Tajwańczyków, a Polacy nadal się ich muszą prosić jakby byli z Trzeciego Świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze