"Tak się wozi policja w Poznaniu". Od tych zdjęć w sieci zawrzało. Tylko że to wcale nie jest...

28.03.2013
Nowe radiowozy policji w Poznaniu? Nie do końca

Nowe radiowozy policji w Poznaniu? Nie do końca (fot, facebook.com)

Internauci grzmią - "oto nowe radiowozy policjantów z Mia... ekhm, z Poznania". Jednak po krótkim śledztwie okazało się, że niepotrzebnie, bo luksusowe samochody wcale nie należą do poznańskiej policji. A oznakowane były tylko dlatego, że przyjechały do Poznania na... targi motoryzacyjne.

Wszystko wskazuje na to, że przemalowane auta mają być atrakcją poznańskiego Motor Show, który odbędzie się na początku kwietnia. Będzie je można prawdopodobnie również zobaczyć na Tor Poznań Track Day. Internauci zorientowali się, że samochody nie mogą należeć do policji, po tym jak jeden z nich zwrócił uwagę, że policyjne radiowozy "mają tablice rejestracyjne zaczynające się na literę H oraz numer identyfikacyjny na karoserii". Te nie miały.

Dwa rzekome radiowozy to modele Porsche Carrera 4S oraz Cayman. Gdy wyjechały na ulice, udając radiowozy, mieszkańcy Poznania przecierali oczy ze zdumienia. I robili mnóstwo zdjęć. To szybko trafiły na Facebooka, gdzie sprowokowały lawinę złośliwych komentarzy. Teraz wszyscy oburzeni mogą odetchnąć z ulgą - wygląda na to, że ich pieniądze wcale nie idą na ekscentryczne zachcianki poznańskich policjantów.

Komentarze (28)
"Tak się wozi policja w Poznaniu". Od tych zdjęć w sieci zawrzało. Tylko że to wcale nie jest...
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 176 razy 154

  Pamietam moj pierwszy i ostatni wyjazd 'na stopa' do Europy Zachodniej.
  Rok 1993. Holandia, obwodnica wokol Bredy. Stoimy z kumplem na stopa, podjezdza kolorowe 911, cabrio. Dopiero jak blisko podjechalo zaskoczylismy ze to... policyjny radiowoz. Panowie sie przywitali, chwile porozmawialismy, posmialismy sie, po czym odjechali zyczac nam powodzenia.
  Trywialny przyklad ukazujacy jednak inny swiat, inna kulture, inne zycie.

 • aczer99

  Oceniono 128 razy 118

  zaczynałem prace w policji to jeździliśmy polonezami. Wtedy złodziej był złodziejem a nie "Panem Złodziejem". Teraz mamy przełożonych, którzy mają słupki zamiast mózgów i żadne samochody, komputery, czy super systemy nie są wstanie sprawić, że to znowu będzie miało sens.

 • kowgli

  Oceniono 40 razy 36

  W sumie dosyć ładne samochody, pasują do obleśnego, szarego, brudnego i napaćkanego reklamami otoczenia jak pięść do nosa.

 • occam

  Oceniono 51 razy 29

  Nawet jeśli kiedykolwiek takie zostaną zakupione to i tak skończą jako samochód służbowy komendanta słoika majonezu kieleckiego (albo innego gjenierała) na dojazdy do dom-praca-dom...

 • gresiek

  Oceniono 39 razy 25

  takie auto pasuje do polskich drog tak jak swinia do karety

 • niezalany

  Oceniono 23 razy 23

  firma porsche zafundowała niemieckiej policji autostradowej kilka takich cacek i były to prezenty, a nie zakupy. również pozyskanie przez naszą policję w takiej formie takich aut nie byłoby niczym zdrożnym.... gdyby tylko było możliwe ;-)

 • magdalene76

  Oceniono 19 razy 9

  No i koniecznie trzba dodac ze bedzie to idealny samochod poscigowy w czasie zimy :)

 • tunia119

  Oceniono 1 raz 1

  hahaha na 7 kwietnia na liście startowej Track Day jest Porsche 911 Carrera 4S i Cayman S :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze