Przeprowadzili sondę wśród gimnazjalistów. "Ile dni ma rok?" Odpowiedzi szokują [WIDEO]

25.04.2013
Czylisatyra - testy gimbazjalne

Czylisatyra - testy gimbazjalne (fot. youtube.com)

Przez trzy ostatnie dni polscy nastolatkowie sprawdzali swój stan wiedzy pisząc testy gimnazjalne. Na wyniki przyjdzie im jeszcze trochę poczekać, jednak niektórzy skonfrontowani z trochę innym rodzajem pytań, wykazali się szokującą wręcz ignorancją.

We wtorek i środę na należącej do mieleckiego portalu informacyjnego czyliwiesz.pl stronie Czylisatyra opublikowano dwie sondy. Dziennikarze przeprowadzili je wśród wychodzących z testów uczniów lokalnych gimnazjów. O akcji szybko zrobiło się głośno, filmy obejrzały dziesiątki tysięcy ludzi. I większość była w szoku.

Pytania, na jakie musieli odpowiadać gimnazjaliści można uznać za trywialne, niektóre wymagały posiadania jedynie minimalnej wiedzy ogólnej, inne odrobiny zastanowienia. Okazało się jednak, że gimnazjaliści nie potrafili na nie odpowiedzieć. Nie wiedzieli, kto jest prezydentem Polski, kiedy była bitwa pod Grunwaldem, polegli nawet na pytaniu, ile dni ma rok.

Przyznamy szczerze, że gdy słuchaliśmy ich odpowiedzi, nie byliśmy w stanie uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Także wiele komentarzy zarzuca twórcom, albo przynajmniej wyraża nadzieję, że sonda jest ustawionym żartem. Wątpliwości rozwiali jednak sami autorzy.

Deser.pl: Skąd wziął się pomysł na taką sondę?

Czylisatyra: - Jesteśmy dobrymi obserwatorami. Zauważyliśmy, że poziom gimnazjalistów jest coraz niższy. Widzimy, jak wypowiadają się w Internecie. Do końca jednak w to nie wierzyliśmy i na potwierdzenie tego postanowiliśmy w okresie, kiedy są najlepiej przygotowani, zbadać ich wiedzę.

Naprawdę jest aż tak źle? Może jakaś część gimnazjalistów odpowiadała poprawnie?

- Niestety gimnazjaliści mają zaskakująco małą wiedzę. W kręgu osób, które przepytaliśmy, zaledwie jedna na odcinek znała wszystkie poprawne odpowiedzi.

Jeśli tak, to dlaczego zdecydowaliście się pokazać tylko te złe odpowiedzi?

- Pytania były naprawdę banalne. Jaki był sens publikowania dobrych odpowiedzi i zakłamywania realiów. Naszym celem nie jest ośmieszanie - chcemy to wyraźnie podkreślić - jedynie zwrócenie uwagi na poważny problem.

Byliście zaskoczeni tak niskim poziomem wiedzy przepytywanej młodzieży?

- Zareagowaliśmy podobnie jak cała Polska. Po prostu byliśmy w szoku.

Zobacz także
Komentarze (243)
Przeprowadzili sondę wśród gimnazjalistów. "Ile dni ma rok?" Odpowiedzi szokują [WIDEO]
Zaloguj się
 • ben-oni

  Oceniono 933 razy 895

  Tragedią tego pokolenia jest nie jego głupota (do tego już się przyzwyczaiłem) ale kompletna dezynwoltura w obliczu takiej własnej głupoty. Oni niemalże szczycą się swą niewiedzą. Żadnego zażenowania czy wstydu. Poubierali się w garnitury i kreacje na szpilkach jak małe japiszony a w głowach próżnia. Najważniejsze, że świetnie wyglądają i umieją napisać atrakcyjne cv.
  I jestem święcie przekonany, że żaden z tych głupków nie wziął do ręki encyklopedii by dowiedzieć się, którą planetą od Słońca jest Ziemia, bo uważają, że to zbędna wiedza. Ale kto jest jurorem w Top Model to wiedzą bardzo dobrze....

 • bogess

  Oceniono 474 razy 434

  Nie ma w tym nic szokujacego. Nie od dziś wiadomo, że gimnazjum to wylęgarnia debila.

 • synanki

  Oceniono 434 razy 412

  a teraz sobie wyobraźmy, że te debile będą kiedyś nas leczyły, budowały autostrady, sądziły...dziś jest źle a jutro będzie makabra.

 • kraszan81

  Oceniono 366 razy 356

  Ile mamy kontynentów? Nie wiem z geografii było a, b, c d, i jakieś diagramy.

  Pozamiatane :)

 • mar-val

  Oceniono 270 razy 264

  Przynajmniej będzie mniejsza konkurencja na rynku pracy ;-) a tak na poważnie to dramat... Nie wierzyłem, że może być aż tak źle. Mieliśmy dowód w postaci sympatycznego pijaczka, który miał szerszą wiedzę niż oni i jeśli on jest praktycznie na dnie, to kim będą ci, którzy nie odpowiedzieli na żadne pytanie prawidłowo?

 • galois

  Oceniono 277 razy 261

  Mnie to nie szokuje. I nie powinno szokować nikogo, kto ma chociaż trochę oleju w głowie i potrafi obserwować.A będzie jeszcze gorzej!

 • gregoson

  Oceniono 362 razy 176

  Przypomnę tylko lemingom, że reformę szkolnictwa przeprowadzał obecny europoseł PO - Buzek ze Ślunska. Tak, lemingi, ten sam Buzek, który wprowadził w Polsce OFE. Ten sam Buzek, którym sterował z tylnego siedzenia Marian Krzaklewski. Wtedy POPiS nazywał się AWS i w szeregach tej sotni były takie tuzy polityki jak Donald, Radzio czy Jaro.
  Wprowadzenie takiej reformy szkolnictwa w celu wyhodowania debili jest taką samą zbrodnia jak sprzedanie emerytur Polaków zagranicznym banksterom.
  Kara śmierci jest na dzień dzisiejszy odwołana ale dla kilku osób powinno się ją przywrócić.

 • aaf_g

  Oceniono 176 razy 170

  Quo Vadis Polonia?

 • nicram112

  Oceniono 527 razy 99

  ale najwazniejsze ze wiedzieli kto jest Papiezem, umieli OjczeNasza i Zdrowaske. Inna wiedza Polakom-Katolikom nie jest potrzebna. Wiecej religii w szkole!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze