Prezydent Czech był pijany podczas uroczystości państwowych? Oficjalna wersja mówi, że... [WIDEO]

MD
14.05.2013
A A A
Prezydent Czech Milos Zeman brał udział w oficjalnej uroczystości inspekcji klejnotów koronnych. I chyba nie czuł się najlepiej. Nagranie z ceremonii sprawiło, że nasi południowi sąsiedzi zaczęli się zastanawiać, czy głowa państwa nie była aby pod wpływem alkoholu. Skąd my to znamy?
Prezydent Zeman nie czuł się najlepiej

Prezydent Zeman nie czuł się najlepiej (fot. youtube.com)

Prezydent Zeman (pierwszy z lewej) miał wyraźne problemy z utrzymaniem pionu, kiedy słuchał jednego z przemówień, wydawało się nawet, że jest bliski zaśnięcia na stojąco. A gdy okoliczności zmusiły go do postawienia kilku kroków, okazało się, że bez pomocy ściany się nie obejdzie.

Oficjalna wersja mówi, że prezydent był niedysponowany z powodów infekcji wirusowej, ale nie wyjaśniono, jakiej konkretnie infekcji. Czeskie media przypominają za to, że prezydent ma "dość serdeczne stosunki z alkoholem", a "Lidove Noviny" napisały wprost, że prezydentowi już wcześniej zdarzało się dużo wypić.

Mamy nadzieję, że ta drobna wpadka nie położy się cieniem na rozpoczętej w styczniu prezydenturze Zemana. Polacy Kwaśniewskiemu wybaczyli.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX