Widzieliście już wiadomość, że technik odpowiedzialny za wpadkę z kołami olimpijskimi nie żyje? Jest wyssana z palca

Niepokojąca informacja o tym, że technik Borys Awdiejew został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym, właśnie robi karierę na serwisach społecznościowych, została także podchwycona przez kilku blogerów. Póki co nie widzieliśmy jej jeszcze w żadnych poważnych polskich mediach, ale może lepiej wyprzedzić bieg wypadków?

Według autorów "newsa" pan Awdiejew, technik czuwający nad przebiegiem ceremonii otwarcia Igrzysk w Soczi,  został przed śmiercią dotkliwie pobity, na jego ciele odkryto również rany od ciosów nożem.

W wiadomości możemy przeczytać również, że pomimo tego rosyjskie władze póki co wykluczają udział osób w trzecich. Oczywiście łatwo stąd wyciągnąć wniosek, że Rosjanie już zaczęli mataczyć w śledztwie, a skoro tak, to prawdopodobnie morderstwo Awdiejewa było przeprowadzone lub przynajmniej zainspirowane przez ludzi Putina.

Zanim jednak potępicie prezydenta Rosji, spieszymy z wyjaśnieniami. Sensacyjna wiadomość została wymyślona (tak, to bardzo dobre słowo) przez satyryczny portal dailycurrant.com. Borys Awdiejew żyje. W dodatku jest Kanadyjczykiem i raczej nie miał zbyt wiele wspólnego z obsługą techniczną ceremonii w Soczi, choć... pracował przy organizacji Igrzysk Zimowych w Vancouver w 2010 roku. Był tam jednak odpowiedzialny za obsługę gości.

Jakości samego żartu postanowiliśmy nie oceniać.

Więcej o:
Komentarze (79)
Widzieliście już wiadomość, że technik odpowiedzialny za wpadkę z kołami olimpijskimi nie żyje? Jest wyssana z palca
Zaloguj się
 • zenler

  Oceniono 356 razy 222

  Polskie media, a zwlaszcza Gazeta Wyborcza, a zwlaszcza redaktor Radziwonowicz juz dawno stracili jakakolwiek wiarygodnosc w swej pisaninie na temat Rosji, Putina, Igrzysk Olimpijskich w Soczi, a zwlaszcza uroczej sniezynki, czyli piatego kolka olimpijskiego. I co z tego, ze sie nie otworzylo|? Uwazam, ze cztery kolka i sniezynka super podkreslaja, ze jest to olimpiada zimowa. Piate kolko olimpiskie to drobiazg w porownaniu z nieograniczonym brakiem piatej klepki w glowach ciemniakow z Gazety Wyborczej i innych polskich mediow.

 • 31.februarius

  Oceniono 264 razy 176

  Jesteście piątym, otwartym ZEREM !

 • franek-janek

  Oceniono 134 razy 102

  To juz sa chwyty gorsze niz za stalinizmu! O co tu chodzi? Nizej upasc juz nie mozna.

 • zec

  Oceniono 78 razy 46

  Tratuje to jako płatne ogłoszenie, ze w Gazecie już tylko ku... i złodzieje zostały.
  Ten wpis oczywiście "satyryczny" jest.

 • zapiski_dziada

  Oceniono 77 razy 43

  Co noc mam koszmar. Śni mi się, że każdego ranka włączam komputer i gazeta mi się nie otwiera. Na szczęście budzę się otwieram gazetę i z ulga stwierdzam, że to tylko codziennie kółko się nie otwiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX