Nastolatka podniosła gołymi rękami płonący samochód. Uratowała ojca i całą rodzinę przed pożarem

Charlotte Heffelmire

Charlotte Heffelmire (fot. Peggy Fox via Twitter)

Kiedy Charlotte Heffelmire w listopadzie zeszłego roku weszła do garażu, zobaczyła przerażający widok. Jej tata leżał pod samochodem a obok niego płonęła rozlana benzyna. 19-latka bez zastanowienia rzuciła się na ratunek.
Spodobało Ci się?

Kiedy Eric Heffelmire z północnej Wirginii, tata Charlotte, naprawiał w garażu koło od pick-upa, podnośnik do samochodu złamał się. Auto przygniotło mężczyznę i przy okazji uszkodziło kanister z benzyną. Wystarczyła iskra i w garażu zaczął się pożar. Eric próbował się uwolnić, ale na próżno. Miał ogromne szczęście, że wtedy przybiegła jego córka, studentka Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Drobna dziewczyna, ważąca zaledwie niecałe 55kg, w przypływie niesamowitej siły gołymi rękami podniosła samochód i uwolniła spod niego tatę. Ale nie był to jedyny czyn na miarę superbohatera. W garażu rodzina trzymała butle z gazem, które mogły wybuchnąć w każdej chwili. Charlotte usiadła za kierownicą i wyjechała pick-upem, który już też płonął. Do przyjazdu straży pożarnej gasiła pożar wodą z węża ogrodowego.

Choć dramatyczne wydarzenia rozegrały się pod koniec zeszłego roku, 7 stycznia Charlotte otrzymała od władz hrabstwa specjalne odznaczenie za uratowanie życia ludzkiego. Dzięki jej błyskawicznym decyzjom i odwadze przeżyły trzy osoby - tata dziewczyny, jej babcia i 3-miesięczna siostrzenica.

Jedynie Charlotte ucierpiała w pożarze. Doznała - na szczęście niegroźnych - poparzeń stóp i kontuzji pleców. Prawdopodobnie uniemożliwi jej ona kontynuację studiów na wymarzonym kierunku. Ale 19-latka nie poddaje się i już planuje, że jeśli nie zostanie pilotem, najprawdopodobniej będzie chciała pracować w wywiadzie.


A czy ty wiesz, jak udzielić pierwszej pomocy, która może uratować komuś życie? Możesz to sprawdzić w naszym quizie:

Deser.pl

Komentarze (21)
Nastolatka podniosła gołymi rękami płonący samochód. Uratowała ojca i całą rodzinę przed pożarem
Zaloguj się
 • hiszpan25

  Oceniono 95 razy 95

  dziewczyna jak widac nie spala na zajeciach akademii. nie stracila glowy, zadzialala szybko i skutecznie! co najwazniejsze nie dala sie nabrac na Hollywoodzkie bajki o wybuchajacych samochodach co uratowalo jej ojca jak i pewnie dom. oby wiecej takich ludzi!

 • poljack

  Oceniono 42 razy 22

  Kierowcy to w większości samobójcy kto normalny naprawia auto bez zabezpieczenia samochodu przed spadnięciem wystarczy podłożyć koło pod nadwozie .

 • ergosumek

  Oceniono 47 razy 21

  Córka zuch, ale tatuś - szkoda gadać.

 • astronombosy

  Oceniono 32 razy 10

  To tak jak opozycja i ludzie myślący (demonstracje, sieć...) musi ratować teraz Polskę, bo jakiś bezmyślny gostek próbuje w podobny sposób ją naprawiać i w zasadzie leży już przygnieciony przez problemy, a obok płonie kanister niezadowolenia.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 6 razy 6

  Następnym razem radzę trzymać długą i grubą rurę w okolicy garażu. Dużo łatwiej podnieść samochód w ten sposób.

 • lisa2

  Oceniono 7 razy 3

  Uff !!!

 • 7rewrer7

  Oceniono 2 razy 2

  Też mnie przygniótł samochód z lewarka spadł.Krzycząc o ratunek,młody 16 letni sąsiad uratował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze