Kangur przytula umierającą samicę, wszystko obserwuje młode. To zdjęcie złamie wam serce

Podczas spaceru z psem Australijczyk był świadkiem wzruszającej sceny. Kangur przytulał umierającą samicę, a ona próbowała ostatni raz dotknąć swoje dziecko. A przynajmniej wszystko na to wskazywało...

''Wzruszające'', ''łamie serce'' - takie reakcje na pierwszy rzut oka wzbudzają zdjęcia, które zrobił mieszkaniec River Heads w stanie Queensland.

While walking the dog today I came across these kangaroos. I noticed one was dead and as I kept walking I noticed the...

Posted by Evan Switzer on 11 stycznia 2016
Wyprowadzając psa zauważyłem grupkę kangurów. Kiedy przechodziłem obok samiec próbował podnieść martwą samicę. Wróciłem z aparatem i zobaczyłem coś niesamowitego - samiec i młode opłakiwały samicę. Obserwowałem to przez około godzinę. Samiec odpędzał w tym czasie inne kangury - napisał Evan Switzer na profilu na Facebooku Fraser Coast Chronicle.

Na zdjęciach Evana rzeczywiście wszystko wygląda niesamowicie poruszająco. Kiedy jednak spojrzeli na nie naukowcy, prawda okazała się okropna. Samiec wcale nie opłakiwał martwej samicy...

To nie rozpacz, to podniecenie seksualne! - mówią naukowcy z Australian Museum. - Samiec jest wyraźnie zestresowany i pobudzony. Jego przedramiona są mokre, bo lizał je żeby się uspokoić.

A na dodatek na innym zdjęciu dokładnie widać, że samiec jest podniecony...

Naukowcy twierdzą, że samiec usiłował kopulować z umierającą samicą. Nie do końca wiadomo jaka była naprawdę przyczyna jej śmierci. Najprawdopodobniej samiec gonił ją tak długo, aż ta padła w upale z wycieńczenia. Okazuje się bowiem, że kangury są wyjątkowo wrażliwe na wysokie temperatury - a w Queensland jest teraz bardzo gorąco, nawet do 30 stopni Celsjusza.


Lubisz zwierzęta i myślisz, że dużo o nich wiesz? Sprawdź się:

Deser.pl

Komentarze (64)
Kangur przytula umierającą samicę, wszystko obserwuje młode. To zdjęcie złamie wam serce
Zaloguj się
 • euchird

  Oceniono 483 razy 407

  To jak z obecnym rządem - mówi, że kocha i się troszczy, a chce nas wydymać

 • sraczezwersacze

  Oceniono 107 razy 77

  To się nazywa miłość na zabój ;-p

 • onepiotrek

  Oceniono 99 razy 59

  trzeba mu przesłać 500 zeta...

 • molly_wither

  Oceniono 103 razy 41

  To typowe dla wszystkich samcow. Baba nawet jak ma nowotwor to chlopu nie przeszkadza.

 • login-xyz

  Oceniono 130 razy 36

  Serce placze z bolu... A wyobrazcie sobie teraz, jak prezes tulil konajacego kota Alika?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 35 razy 27

  Nagminne przypisywanie zwierzętom cech ludzkich to takie myślenie życzeniowe. Misie panda szarpią ludzi, inne misie zjadają. Tylko udomowione zwierzęta wchodzą w symbiozę. Miś tańczy nie z radości, tylko dlatego, że mu przy muzyce podgrzewano ogniem podłogę.

 • free_radical

  Oceniono 46 razy 10

  zwierzeta sa bardziej ludzkie od ludzi....

  plus.google.com/u/0/114951659479707088507

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX