Rozmiar piersi a narodowość. Gdzie kobiety noszą największe staniki?

W internecie pojawiła się mapa porównująca rozmiary miseczek noszonych przez panie na całym świecie. W tej konkurencji najmocniejsze okazały się Rosjanki i mieszkanki Skandynawii, najskromniej zaś wypadają Azjatki i murzynki. A Polki?

Polki na szczęście nie dały się wciągnąć do wyścigu najbujniejszych biustów. Plasują się dokładnie w środku zestawienia, zachowując złoty środek pomiędzy nadmiarem i niedoborem tkanki tłuszczowej. Statystyczna Polka nosi stanik z miseczkami w rozmiarze C, czyli nie za dużym i nie za małym.

MAPA ROZMIARÓW PIERSI WEDŁUG KRAJÓW>>>

Największymi rozmiarami pochwalić się mogą Rosjanki i Skandynawki, które z biustem statystycznie większym niż D nie mają konkurencji na całym świecie. Wśród naszych sąsiadek pokaźny biust posiadają także Niemki i Czeszki (średnio D), a oprócz nich także przedstawicielki kilku innych narodów Europy oraz Amerykanki, Kolumbijki i Wenezuelki.

Polskie dziewczyny znalazły się w doborowym towarzystwie kobiet uważanych powszechnie za najzgrabniejsze, tj. Francuzek, Włoszek, Brazylijek i Ukrainek.

Dla porównania warto zerknąć na mapę przedstawiającą geopolityczny podział długości męskich członków. W tej konkurencji Polacy także zanadto nie wychylają się przed szereg.

Więcej o:
Komentarze (29)
Rozmiar piersi a narodowość. Gdzie kobiety noszą największe staniki?
Zaloguj się
 • ichi51e

  Oceniono 9 razy 7

  patrze na metke 65H... boze jestem mutantem...

 • kikiet

  Oceniono 6 razy 6

  Co za STEK BZDUR! Statystycznie większe niż D (co to za miara w ogóle? litera to nie jest rozmiar) to ma tak z 80% populacji, bo właściwie dopasowane "D" (konkretnie 60D, 65D, 80D - litera sama nie jest rozmiarem) jest oznaczeniem bardzo przciętnego, żeby nie powiedzieć małego, biustu.

 • paskudek1

  Oceniono 8 razy 6

  co za piramidalna bzdura. Nie ma czegoś takiego jak miseczka C czy D. Nie wiem co za dyletant układał te ankiety ale o biustonoszach i ich rozmiarach miał (miała?) takie pojęcie jak ja o fizyce kwantowej... wiem, że jest.
  Biustonosze maja rozmiar 65G, 80C, 70F, 95D. Znam wiele kobiet które noszą 75C lub 80C a powinny 65G, 70FF.

 • go_bsh

  Oceniono 4 razy 4

  A może Skandynawki są po prostu lepiej ostanikowane?

 • seren.dipity

  Oceniono 3 razy 3

  Najgłupsze zestawienie jakie widziałam. Autor (z niedowierzaniem: autorka?) zna rozmiary staników? Bo A, B, C, D i coś powyżej D, to były u nas w latach głębokiego socjalizmu, kiedy nic nie było. Rozmiarówka sięga połowy alfabetu, oprócz abcd, ważniejszy jest obwód. A na tytuł: Gdzie kobiety noszą największe staniki? można śmiało odpowiedzieć: w torebce, że niby mam takie duże Deee, kupiłam D, zobacz:)

 • neith87

  Oceniono 3 razy 3

  Przepraszam, ale co to jest "biust statystycznie większy niż D"? 60D czy może 95D?
  I w ogóle to badanie jakieś marne i durne, bo taki np. biust w rozmiarze 70D to jest mały biust. Ale nie, nie trudźcie się, aby się dowiedzieć czegokolwiek o brafittingu i nadal wciskajcie ludziom ciemnotę :/

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 3 razy 3

  Wy nawet taki tekst potraficie spartolić.

  "Polki na szczęście dały się wciągnąć do wyścigu najbujniejszych biustów. Plasują się dokładnie w środku zestawienia,"

  Dały się wciągnąć i dlatego mają średnie biusty?
  Znowu debilne teksty - tym razem o cyckach...
  ;>

 • marisella

  Oceniono 1 raz 1

  To wstyd, żeby na gazeta.pl, na której istnieją fora zgromadzone w dziale Lobbystki, od lat zwalczające stereotypy i przede wszsytkim propagujące wiedzę o prawidłowym dopasowaniu biustonoszy w każdym rozmiarze (od 60A do 90K co najmniej!) pojawiał się tak głupi i skandalicznie szkodliwy artykuł. Po prostu nie do wiary! Zastanawia mnie, gdzie był przez ostatnie lata autor, skoro nie zauważył, jaka rewolucja zaszła w dziedzinie brafittingu i jaka wiedza stanowi teraz podstawę do jakiegokolwiek wypowiadania się na temat staników i rozmiarów biustu/biustonoszy.

 • selvermane

  Oceniono 1 raz 1

  @shigella: nie nerwujsia, on tego prawie na pewno sam nie napisał, tylko przekleił z jakiegoś innego bzdurnego artykułu i dopisał uwagi o Polkach.

  Jak wiadomo, cycki podnoszą liczbę otwarć artykułu niezależnie od jego sensowności - sensowny się przeczyta dla sensu, a głupi, żeby go w komciach zjechać ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX