Trafiła kosa na kamień. Wyrolowali Wojewódzkiego i Figurskiego

03.11.2010

fot. Agencja Gazeta/eskarock.pl

Co można reklamować na Pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie? ''W grę nie wchodzą firmy związane z ITI, Gazetą Wyborczą...''

W agencji reklamowej rozległ się dzwonek telefonu. W słuchawce zadrżał głos staruszki:

- Parafia Miłosierdzia Bożego Świebodzin się kłania. (...) Zgłaszają się tu różni ludzie, którzy chcą wykupować reklamę na pomniku. My nie wiemy jak to robić. Tutaj się plajstejszyn zgłosiło...

Niedawno agencja wykonała dla parafii stronę internetową z dużą galerią zdjęć 33-metrowej figury Chrystusa z siatkobetonu i zachętą do składania datków, ale o innych formach reklamy nie było mowy. Wszyscy w firmie przecierali uszy ze zdumienia - czy naprawdę parafia chce sprzedać (powierzchnię) Chrystusa? Po drugiej stronie odezwał się głos księdza kanonika:

- Mamy teraz powierzchnię reklamową do sprzedania, sami rozumiecie, że bardzo dużą. (...) Chcielibyśmy, żebyście nam pomogli w znalezieniu firm, które chciałyby się zareklamować. W grę nie wchodzą firmy związane z ITI, Gazetą Wyborczą, Eską Rock...

I wtedy Duch Święty obdarzył speców od reklamy łaską zrozumienia: to nie ksiądz dzwonił, lecz szatan wcielony w dwóch prowadzących audycję ''Poranny WF'' - Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

Pracownikom agencji udało się przechytrzyć dwóch szyderców. Dyżurny oddał głos kierownikowi, kierownik zastępcy, zastępca specowi od browarów... Szatański podstęp do wysłuchania w całości TUTAJ.

Za wykopanie nagrania dziękujemy internautom z WYKOPU.

sza

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOKKomentarze (30)
Trafiła kosa na kamień. Wyrolowali Wojewódzkiego i Figurskiego
Zaloguj się
 • smurrfff

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem bastiaszu, kto jest twoim zbawicielem, ale na pewno nie Jezus Chrystus. On nie był przewrażliwiony na punkcie oddawania Mu hołdu i nie przejmował się szydercami. Zamiast dawać sobie robić wodę z mózgu - zwyczajnie usiądź z Ewangelią w ręku i poczytaj. Zdziwisz się.
  I nie licz, komu ile czasu zostało - bo i dla ciebie "ten dzień przyjdzie jak złodziej". Może lepiej zajmij się własnymi filarami.

 • skrzatko

  Oceniono 1 raz 1

  Od razu powiem, że to nie ja wymyśliłam. Ale przeraża mnie trafnośc tego porównania. Szczególnie ostatnie zdanie:
  " To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"...

  buntskrzata.blogspot.com/2010/10/jezus-rosnie-i-rosnie.html

 • vigilansx

  Oceniono 1 raz 1

  amrest, raczej szkoda, ze takie coś jak, ty zużywa niepotrzebnie tlen :)

 • vigilansx

  Oceniono 3 razy 1

  bastiasz: Smurf ff: ja się śmierci nie boję, bo wierzę w ZMARTWYCHWSTANIE, ale idę o zakład, że Wojwewódzkimu i Figurskiemu leci po nogach jak myślą o śmierci."
  kogo idioto obchodzi w co wierzysz, to nie ma żadnego znaczenia, bo czy wierzysz w krasnale, czy jakieś gusła, to i tak skończysz, tak jak wszyscy zjedzony przez robale, no chyba że się zgrillujesz :)

 • Gość: Seba

  Oceniono 1 raz 1

  No cóż Bastiaszu prawdę mówiąc takiej twojej reakcji się właśnie spodziewałem. Typowy przypadek pseudochrześcijanizmu jaki jest właściwy dla naszego kraju.

 • Gość: MOnsta

  Oceniono 1 raz 1

  Apropos chrystusa polecam pierwsza czesc :-) filmu
  vimeo.com/13726978

 • prezes_tysiaclecia

  Oceniono 1 raz 1

  Olias, primo, Jahwe to nazwa tego samego Boga, w którego wierzą chrześcijanie. Secundo - dowcipkowanie z Chrystusa i Matki Boskiej też jest robieniem jaj z Żydów, nieprawdaż?

 • tg28

  Oceniono 1 raz 1

  – Co jest?!
  – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.
  Każdy ma takiego misia na jakiego zasłużył

 • Gość: seba

  Oceniono 1 raz 1

  Bastiasz czy tzw. "zbawiciel" to ten koleś co chodził po wodzie , zamieniał wodę w wino i wskrzeszał zmarłych ? A wierzysz w piaskowego dziadka , wróżkę zębową i krasnoludki ?
  A jeśli nie to dlaczego ? Przecież to takie same bajki :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze