Najdziwniejsze zakazy prawne na świecie

Francuska świnia nie mieć na imię Napoleon! (fot. Agencja Gazeta)

Jeśli wybierasz się za granicę i nie chcesz mieć problemów z prawem, koniecznie musisz poznać najdziwniejsze przepisy prawne na świecie. Wiedziałeś, że we Francji nie można nazwać świni imieniem Napoleon, a w Indonezji masturbacja karana jest ścięciem głowy?

 

 

Listę absurdalnych przepisów prawnych zamieścił na swojej stronie internetowej dziennik "The Times". Co jeszcze jest zakazane? Oto nasza subiektywna lista najdziwniejszych praw:

 

Miejsce 10. W Londynie taksówkarze mają zakaz przewożenia wściekłych psów i zwłok. Nie wiemy, czy działo się to aż tak często, że trzeba było zapisać taki zakaz.

 

Miejsce 9. W stanie Ohio w USA istnieje zakaz upijania ryb. Hmm...

 

Miejsce 8. W Anglii zdradą stanu jest przyklejenie znaczka z wizerunkiem Królowej do góry nogami. Nie wiemy, jaka kara czeka delikwentów. Mamy nadzieję, że nie tak sroga, jak w przypadku osób, które odważą się masturbować w Indonezji. Dla niech przewidziano... ścięcie głowy. Jesteśmy przerażeni, dlatego przyznajemy Miejsce 7.

 

Miejsce 6. Znów Anglia. Od 2006 roku istnieje tam zakaz zatajenia przed poborcą podatkowym informacji, których podatnicy... nie chcą mu przekazać. A zatem nie możesz wyjawiać tego, co chciałbyś powiedzieć?

 

Miejsce 5. Floryda. Prawodawcy zapisali, iż można zamknąć do więzienia niezamężną kobietę, która w niedziele zdecyduje się skakać ze spadochronem... Polityka promałżeńska?

 

Miejsce 4. Angielki w ciąży mogą oddać mocz gdziekolwiek zechcą. Nawet do czapki policjanta. Prawdopodobnie dotyczy to też polskich imigrantek...

 

Miejsce 3. We Francji nie możesz nazwać świni imieniem Napoleon. Nie rozumiemy sensu dyskryminacji niektórych zwierząt...

 

Miejsce 2. Jeśli na wybrzeżu Anglii znajdziesz głowę martwego wieloryba, prawo nakazuje oddać ją Królowi. Nie wiemy czy w obecnej sytuacji miałby to być mąż Królowej - książę Filip, czy jej syn - książę Karol. Natomiast ogon znalezionego wieloryba prawnie należy się samej Królowej. Ciekawe czy Elżbieta II ma już kolekcję ogonów...

 

Miejsce 1. Naszym zdaniem bezapelacyjne zwycięstwo należy się Vermont w USA. Zamężne kobiety mieszkające w tym stanie muszą zdobyć pisemną zgodę męża aby nosić sztuczną szczękę...

 

Skomentuj:
Najdziwniejsze zakazy prawne na świecie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze