Dwupasmówka, prawy pas zawalony ciężarówkami i nagle ten TIR postanawia wyrwać się przed szereg

Z przepisami na bakier
14.09.2016 15:38
Prawy pas zatłoczony przez ciężarówki, zbliża się zwężenie drogi, a kierowca tego TIR-a postanawia nagle zmienić pas. Manewr co najmniej kuriozalny. Dobrze, że nie doszło do wypadku, a naprawdę niewiele brakowało. W kolejnej odsłonie ''Z przepisami na bakier'' zobaczycie popisy jeszcze kilku innych ''mądrych'' kierowców.
Komentarze (134)
Zaloguj się
 • avatar

  do100jnik

  Oceniono 231 razy 125

  od zawsze uwazam, że za nieprzepuszczenie pieszych na przejściu powinno być obligatoryjnie zabierane prawo jazdy

 • avatar

  niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 144 razy 122

  Omijanie samochodu, który zatrzymał się by przepuścić pieszych jest niczym innym, jak usiłowanie zabójstwa z premedytacją.

 • avatar
 • avatar

  piotrpits

  Oceniono 77 razy 73

  Wszystkie te filmy można nagrać podczas jednego dnia jazdy po Polsce i po Warszawie. Ludzie jeżdżą bardzo ryzykowanie, spiesząc się jak dzicy najczęściej do kolejnych czerwonych świateł. Wyprzedzają jak kompletni idioci, mimo że z naprzeciwka coś ewidentnie jedzie. Potem podjeżdżam do takiego agenta, bo oczywiście zatrzymał się na kolejnych światłach, jak każdy, tylko 10 sekund szybciej. Patrzę... i jakasz prawdziwie polska twarz, 25 lat, dolna warga wywalona do przodu, oznak rozumu niewiele. Prawdziwy obywatel-rajdowiec, bo wredny kapitalizm dał wszystkim samochody i z tego akurat prawdziwi Polacy nie zamierzają rezygnować. Policji nie spotkasz w takich przypadkach, choć popełniane są notorycznie na tych samych odcinkach. Ona kasuje mandaty w miejscach gdzie zagrożenie jest zerowe, w związku z czym wszyscy (WSZYSCY) jadą trochę szybciej. Tam policja zbiera plony. To nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa, a 100% wspólnego ze zbieraniem haraczu z kierowców za korzystanie z narodowych dróg.

 • avatar

  zraluk7

  Oceniono 81 razy 71

  W Niemczech na autostradach z TYKLO 2 pasami ruchu jest zakaz wyprzedzania przez ciężarówki. Polacy o dziwo stosują się.

 • avatar

  pawelekok

  Oceniono 79 razy 63

  Ciekawe, że ci sami kierowcy TIRów jeżdżą jak baranki święte, gdy tylko wjadą na niemieckie autostrady. No, ale tam niebezpieczna jazda i łamanie przepisów przez kierowców TIRa są natychmiast wyłapywane przez monitoring i TIR zostaje w ciągu kilku minut zatrzymany przez niemiecką policję i ukarany bardzo słonym mandatem.

 • avatar

  sueellen

  Oceniono 58 razy 50

  Jakie szczeście, że nie mieszkam w Polsce. Piesi na pasach, samochody między nimi, na rondzie każdy każdemu zajeżdża, wyprzedzająca cięzarówka to maly pikuś... Polska to drogowy Bangladesz Europy z kulturą jazdy jaskiniowców. Uff...

 • avatar

  ojciec1976

  Oceniono 67 razy 49

  Typowe chamstwo TIRowców. Byle się wepchać, bo jedzie większym. Ostatnio taki "miszcz" zabił jadącą przepisowo rowerzystkę w Rzeszowie, nie ustąpił pierwszeństwa bocw...owi się śpieszyło.

 • avatar

  sommers

  Oceniono 55 razy 45

  Ale czy ktoś widział tam jednego choćby policjanta? Oni stoją tylko tam gdzie mogą zarobić. Prewencja ich wcale nie interesuje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX