Normalnie nie zwracamy na nie uwagi, a pozwalają nam dostrzec świat z innej perspektywy

Równoległe światy

Równoległe światy fot. Guigurui | Instagram | Facebook |

Podziel się

Nie potrzebujesz profesjonalnego aparatu, żeby zrobić fantastyczne zdjęcia, które same opowiedzą widzowi świetną historię - twierdzi artysta, który skrywa się pod imieniem Guigurui. Na dowód tego, co mówi ma swoje konto na Instagramie pełne zdjęć robionych komórką! Inspiruje go wszystko, co widzi na ścieżkach swoich miejskich wędrówek. Ulubionym jednak tematem są.... kałuże i ich magiczny równoległy świat, który tak naprawdę leży pod naszymi nogami.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (1)
Normalnie nie zwracamy na nie uwagi, a pozwalają nam dostrzec świat z innej perspektywy
Zaloguj się
  • avatar

    drakaina

    Oceniono 8 razy 8

    Doklikałam do końca trochę siłą rozpędu, bo jakkolwiek facet ma niewątpliwie oko do kadrowania (nawet jeśli przycina zdjęcia przed udostępnieniem - liczy się efekt końcowy), to zdjęcia szybko robią się nudne, ponieważ operują dokładnie tym samym schematem. W przypadku kilku "efekt kałuży" jest rzeczywiście udany, ale sporo to mechaniczne powielanie pomysłu (ciekawiej byłoby np. gdyby czasem w kałuży odbijało się coś, co z powodu przyjętej perspektywy nie jest widoczne w "realu", gdyby w tych zdjęciach była zagadka). Nie lubię też instagramowych efektów kolorystycznych, ale to już wyłącznie kwestia gustu. Na pewno jest to o niebo lepsze i ciekawsze od promowanej niedawno dziewczyny rysującej piłkarzy ze zdjęć.

    Ogólnie zaczyna to być trochę nużące, że za artystów podaje nam się kolejne osoby, które albo potrafią coś przyzwoicie narysować, albo robią przyzwoite zdjęcia (komórką czy nie komórka, nieistotne) i wrzucają je na odpowiednie portale. Chyba nadszedł czas zadania ponownie wielkich pytań o to, czym jest sztuka i jakie są jej wyznaczniki i granice. O oryginalność, inwencję, trzymanie się prawideł i w ogóle sensowność ich istnienia. A może czy sztuka jeszcze w ogóle istnieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze