Cichy bohater WOŚP. Turek cały utarg z niedzieli oddał na zbiórkę. Sprzedawał kebaby

Turek Ahmed Gerik ze Złotoryi postanowił wesprzeć WOŚP. 14 stycznia oddał na zbiórkę cały dzienny utarg.
1 26. Final WOŚP | 26. Final WOŚP | Fot. Grzegorz Bukala / Agencja Gazeta

Kilka dni temu odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć emocje powoli opadają, ciągle docierają do nas echa ostatniej niedzieli. Najbardziej cieszą historie takie, jak ta. Właściciel baru z kebabem postanowił tego dnia cały utarg ze sprzedaży w lokalu gastronomicznym przekazać na wsparcie zbiórki wolontariuszom.

2

Tak właśnie stało się w mieście Złotoryja. W sobotę, przed finałem, na drzwiach lokalu Sultan Kebab pojawiła się odręcznie zapisana karteczka.

Jak podaje 24legnica.pl, za akcję odpowiada właściciel lokalu, Turek Ahmet Gerik.

- Zrobiłem to dla dzieci - powiedział portalowi. - Sam mam dwie córki. Jedna urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitalu we Wrocławiu.
3

Pomysł Ahmeda spodobał się mieszkańcom Złotoryi, którzy w niedzielę tłumniej niż zwykle odwiedzili jego bar. Nie tylko zamawiali posiłki, ale też wrzucali dodatkowe pieniądze do puszki umieszczonej w lokalu. Dzięki nim na koniec dnia Ahmed przekazał Orkiestrze 2531 złotych i 31 groszy.

4 Oddał cały utarg na WOŚP | Oddał cały utarg na WOŚP | Fot. Sultan Kebab | FB | Printscreen

Pozytywne reakcje na akcję Ahmeda widać także na Facebooku. Tam wyraz swojemu zadowoleniu internauci dawali w komentarzach na stronie Sultan Kebabu.

 

Klienci baru gratulowali właścicielowi pomysłu, twierdząc, że to wspaniała inicjatywa, a zachowanie Ahmeda powinno być wzorem dla innych. 

My również gratulujemy zaangażowania i cieszymy się z tak wspaniałego gestu. Oby takich było więcej!

Komentarze (112)
Cichy bohater WOŚP. Turek cały utarg z niedzieli oddał na zbiórkę. Sprzedawał kebaby
Zaloguj się
 • Nie Judym

  Oceniono 156 razy 136

  Cóż, ten "gościu" Turek - właściciel lokalu z kebabem - jest fantastycznym człowiekiem, który nawet w tak nieprzyjaznym muzułmaninom kraju stosuje się do zaleceń swej wiary. A powinniście polscy katolicy wiedzieć, że jednym z podstawowych obowiązków dobrego muzułmanina jest jałmużna i pomoc potrzebującym. Więc on to robi i czyni to dla ludzi w kraju w którym mieszka. Mnie zaimponował, choć w tym dniu, gdy gra WOŚP bardzo wiele osób poświęca swój czas, swoją energię i uczestniczy w przygotowaniu tego wydarzenia za zwykłe "dziękuję".

 • iarna

  Oceniono 85 razy 71

  Spoko. Zaraz wparują w przestrzeń publiczna Karnowscy i Nijaki i wam "wytłumaczą", o co tu chodzi "naprawdę".
  Te ameby są niezatapialne.

 • darek655

  Oceniono 63 razy 57

  Szacunek i pokłon głęboki.Wszak Turcja jako jedyna nie uznała rozbiorów Polski.A ten Pan ,cóż bardziej Polski i ludzki niż wszyscy RYDZOLOPISKI.

 • progus

  Oceniono 55 razy 53

  Fajna sprawa, zwłaszcza że okoliczni mieszkańcy go wsparli, ale na jedną rzecz chciałbym forumowiczom zwrócić uwagę: z niczego nie wynika, ze to muzułmanin, może równie dobrze być ateistą, tak samo jak znaczna część Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX