Poszła na spacer po plaży i natknęła się na to. Z wody wystawały ''tory duchów''

Nancy Rothhammer Dietrich trafiła podczas niedzielnego spaceru po plaży na ''tory widmo''. To zapomniana trakcja z czasów I wojny światowej.
1 ''Tory widmo'' ''Tory widmo'' Fot. Nancy Rothhammer Dietrich | Facebook

Na plaży znaleźć można wiele różnych, ciekawych rzeczy. Już same muszle czy bursztyny mogą zachwycić, a zdarza się przecież, że w piasku odkryć można prawdziwe skarby. Nancy Rothhammer Dietrich trafiła na jeden z nich podczas niedzielnego spaceru. Na plaży Higbee Beach w New Jersey odkryła ogromne, chowające się w morzu tory kolejowe. 

2

To słynne ''tory duchów'', które na tutejszej plaży pojawiają się po większych sztormach. Wybrzeża New Jersey nawiedził ostatnio sztorm i woda wypłukała znaczną część piasku, która dotąd przysłaniała linię. 

3

''Tory duchów'' to stara, około 100-letnia trakcja z czasów I wojny światowej. Amerykanie transportowali nią wydobywany w tutejszej kopalni piasek. Surowiec wydobywali z dna oceanu, by później przerabiać go na szkło i beton.  

4

W latach 90. XX wieku linię ostatecznie zamknięto i przysypano. Teraz pokazuje się od czasu do czasu, gdy silne sztormy wymywają piasek z plaży. Wygląda to wtedy tak, jakby zapomniana linia biegła wgłąb wód Zatoki Deleware na Oceanie Atlantyckim. 

5

Mimo że to nie pierwszy raz, gdy tory zostały odsłonięte, mimo że Amerykanie doskonale wiedzą o ich istnieniu, to każde ich pojawienie się, wywołuje sensację. Mieszkańcy New Jersey ściągają na plażę by na własne oczy zobaczyć linię widmo i ekscytują się zastanym widokiem.  

"Masz wrażenie, jakbyś natknął się na ukryty skarb'' - powiedziała o tym wydarzeniu 34-letnia Samantha Heely, jedna z kobiet, które wybrały się na plażę by zobaczyć wynurzającą się z wody trakcję. 

6

Nancy Rothhammer Dietrich zdjęciami ze swojego odkrycia podzieliła się na Facebooku. Ale w sieci znaleźć można też fotografie innych osób, tak samo jak ona zafascynowanych ''torami duchów''. 

7 Najstarszy list w butelce | Najstarszy list w butelce | Fot. Kym Illmann | FB | Printscreen

Co jeszcze znaleźć można na plaży? Nancy zobaczyła tam tory, które pojawiają się w tym samym miejscu po sztormach. Ale prawdziwym skarbem może okazać się coś, na co nie trafił nigdy wcześniej nikt inny.

Ostatnio, na plaży w Australii, Tonya Illman w czasie spaceru natknęła się na starą butelkę. Spodobał jej się kształt znaleziska, więc chciała zabrać ją do domu. Okazało się wtedy, że to naprawdę cenny przedmiot. W środku znajdowała się bowiem ręcznie zapisana kartka - najstarszy list w butelce na świecie. 

Komentarze (15)
Poszła na spacer po plaży i natknęła się na to. Z wody wystawały ''tory duchów''
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 12 razy 12

  Gdyby poszła wzdłuż tych torów do samego końca to by się natknęła na Złoty Pociąg

 • dmbdmb

  Oceniono 3 razy 3

  Mnie się zdaje że to są te tory z Płonących Siodeł, tam gdzie utonęła drezyna - quicksand!!!

 • Te Pe

  Oceniono 1 raz 1

  A nie powinno być tory - widmo? Ghost in the Shell przetłumaczycie jako życie duchowe ślimaka?

 • johnny-doe

  Oceniono 1 raz 1

  'Tory duchów' to chyba najgorszy możliwy sposób przetłumaczenia wyrażenia 'ghost railway'.

 • szejski

  0

  Faktycznie, na zdjęciu od razu rzuca się w oczy, że ta kartka ręcznie zapisana jest ;D

 • i.l

  Oceniono 6 razy -2

  ,,Amerykanie transportowali nią wydobywany w tutejszej kopalni piasek. Surowiec wydobywali z dna oceanu, by później przerabiać go na szkło i beton''.
  Piasek brali z kopalni, a surowiec z oceanu. Gimbus w akcji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX