Polska reprezentacja przed wojną. Co za duch walki! [ZDJĘCIA]

ok
08.06.2012
A A A
Fot. nac.gov.pl

Fot. nac.gov.pl (Fot. nac.gov.pl)

Może stroje reprezentacji Polski w latach 20. i 30. nie były tak efektowne jak obecnie, ale nasi piłkarze walczyli dzielnie. I to z nie byle jakimi rywalami!
Zobacz zdjęcia (8)

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (29)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar
 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 16 razy 6

  No misciewy, co na to "prawdziwi" Polacy? kiedys, przed wojna to byla ta jedyna Polska. Teraz to opcja niemiecka, zydo-komuna, genetyczni patrioci sa szykanowani. Az tu nagle prosze, Hanke, Otto, Fryc, Sperling, Batsch, Reyman, Balcer, Gorlitz. Panie Prezesie, Ojcze Dyrektorze, jak to bylo naprawde? Czy nie czas skonczyc z ksenofobia, szowinizmem, nacjonalizmem?

 • avatar
 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 8 razy 4

  No misciewy, co na to "prawdziwi" Polacy? kiedys, przed wojna to byla ta jedyna Polska. Teraz to opcja niemiecka, zydo-komuna, genetyczni patrioci sa szykanowani. Az tu nagle prosze, Hanke, Otto, Fryc, Sperling, Batsch, Reyman, Balcer, Gorlitz. Panie Prezesie, Ojcze Dyrektorze, jak to bylo naprawde? Czy nie czas skonczyc z ksenofobia, szowinizmem, nacjonalizmem? Moze wyniesc sie z polityki?

 • avatar

  sforia102

  Oceniono 7 razy 3

  Ernest Wilimowski - reprezentant Polski, a potem III Rzeszy. Na mistrzostwach świata w 1938r. w meczu Polska-Brazylia strzelił 4 bramki, 5 nieuznana (przegraliśmy 5:6 po dogrywce). Nigdy potem nie było lepszego piłkarza w Polsce. Jest w pierwszej trójce piłkarzy wszechczasów świata, obok m.in. Pelego. Kolejność ciężko jest ustawić, bo nie można ich porównać, grali w różnych epokach. Aż dziw bierze, że nawet o nim nie wspomniano. Żartobliwie mówiono o nim, że "zdobywa więcej bramek niż ma szans".

 • avatar
 • avatar

  kawa79

  Oceniono 18 razy 2

  Pierwsze dwa zdjęcia, oba z roku 1924: orły są BEZ KORONY. Bo Polska ma to szczęście i jest REPUBLIKĄ, a nie folwarkiem jakiegoś króla.

 • avatar

  edytkus

  Oceniono 6 razy 2

  Fajne stroje, grali kiedys w sweterkach?! wow, alez to musial byc workout ;) Moze kiedys na jakichs mistrzostwach wszystkie druzyny powinny wystapic w uniformach z przeszlosci, w tych w ktorych kazda druzyna zagrala po raz pierwszy. Nasz orzeł tak dumnie sie pręży na wypiętych klatach ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX