Poprzednicy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Pazdana - tak wyglądała polska reprezentacja przed wojną! [ZDJĘCIA]

08.06.2012 13:41
Fot. nac.gov.pl

Fot. nac.gov.pl Fot. nac.gov.pl

Może stroje reprezentacji Polski w latach 20. i 30. nie były tak efektowne jak obecnie, ale nasi piłkarze walczyli dzielnie. I to z nie byle jakimi rywalami!
Komentarze (37)
Poprzednicy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Pazdana - tak wyglądała polska reprezentacja przed wojną! [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 21 razy 11

  No misciewy, co na to "prawdziwi" Polacy? kiedys, przed wojna to byla ta jedyna Polska. Teraz to opcja niemiecka, zydo-komuna, genetyczni patrioci sa szykanowani. Az tu nagle prosze, Hanke, Otto, Fryc, Sperling, Batsch, Reyman, Balcer, Gorlitz. Panie Prezesie, Ojcze Dyrektorze, jak to bylo naprawde? Czy nie czas skonczyc z ksenofobia, szowinizmem, nacjonalizmem?

 • avatar

  ferdek_bagietka

  Oceniono 13 razy 9

  przed wojną to i kibole pewnie byli lepsi niż teraz...
  bo przed wojną WSZYSTKO było lepsze.
  :D

 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 12 razy 8

  No misciewy, co na to "prawdziwi" Polacy? kiedys, przed wojna to byla ta jedyna Polska. Teraz to opcja niemiecka, zydo-komuna, genetyczni patrioci sa szykanowani. Az tu nagle prosze, Hanke, Otto, Fryc, Sperling, Batsch, Reyman, Balcer, Gorlitz. Panie Prezesie, Ojcze Dyrektorze, jak to bylo naprawde? Czy nie czas skonczyc z ksenofobia, szowinizmem, nacjonalizmem? Moze wyniesc sie z polityki?

 • avatar

  sforia102

  Oceniono 12 razy 6

  Ernest Wilimowski - reprezentant Polski, a potem III Rzeszy. Na mistrzostwach świata w 1938r. w meczu Polska-Brazylia strzelił 4 bramki, 5 nieuznana (przegraliśmy 5:6 po dogrywce). Nigdy potem nie było lepszego piłkarza w Polsce. Jest w pierwszej trójce piłkarzy wszechczasów świata, obok m.in. Pelego. Kolejność ciężko jest ustawić, bo nie można ich porównać, grali w różnych epokach. Aż dziw bierze, że nawet o nim nie wspomniano. Żartobliwie mówiono o nim, że "zdobywa więcej bramek niż ma szans".

 • avatar
 • avatar

  kawa79

  Oceniono 20 razy 4

  Pierwsze dwa zdjęcia, oba z roku 1924: orły są BEZ KORONY. Bo Polska ma to szczęście i jest REPUBLIKĄ, a nie folwarkiem jakiegoś króla.

 • avatar

  herbat

  Oceniono 11 razy 3

  Antoni z Tomaszewskim by ich zlustrowali - za nazwiska 50% na wstępie odrzuconych.

 • avatar

  koll11

  Oceniono 7 razy 3

  ludzie byli mali wtedy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze