Ależ wpadka w "Milionerach". Tylko tym razem to wina organizatorów

17.03.2017 11:48
Pytanie w 'Milionerach' nie miało żadnej poprawnej odpowiedzi

Pytanie w 'Milionerach' nie miało żadnej poprawnej odpowiedzi (Fot. Screen/milionerzy.tvn.pl)

Wystarczyło jedno pytanie, żeby o "Milionerach" znów było głośno. We wczorajszym odcinku odpadła pani Ola. Tylko jest pewien problem. Nie było żadnej poprawnej odpowiedzi.

Studentka kulturoznawstwa, pani Ola, dostała pytanie ze swojej specjalizacji. Wydawałoby się, że nikt lepiej niż ona nie zna odpowiedzi.

- Który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą? - zapytał Hubert Urbański. Do wyboru byli: Donald Trump, Ronald Reagan, Lech Kaczyński i Vaclav Havel. 

Donalda Trumpa większość z nas kojarzy z kultowej produkcji "Kevin sam w nowym Jorku". Lecha i Jarosława Kaczyńskich z filmu Jana Batorego z 1962 roku "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Natomiast Ronalda Reagana możemy pamiętać z kilkudziesięciu produkcji, które przyniosły mu sławę w Hollywood. Poprawna odpowiedź, według realizatorów programu, to Vaclav Havel. 

Uczestniczka wskazała jednak na Lecha Kaczyńskiego, bo nie kojarzyła go z żadnego filmu fabularnego. Tego internauci nie mogli jej odpuścić.

Na tym nie koniec. Komentujący szybko wzięli na warsztat pytanie za 10 tysięcy zł. i udowodnili, że uczestniczka "Milionerów" nie mogła na nie poprawnie odpowiedzieć. Po ich głębszej analizie okazało się, że Vaclav Havel... również zagrał w filmie. Internauci wskazali, że w 1965 r. czeski prezydent wystąpił w komedii "Každý mladý muž", a więc 24 lata przed tym, jak objął władzę. 

I co teraz? Czy pani Ola nie powinna wrócić do gry?

ZOBACZ TAKŻE:

O takich widokach marzy się przez całe życie. Tak wygląda zorza polarna w Szwecji

Na ile pytań za milion z Milionerów odpowiesz? [QUIZ]
1/13Płetwą grzbietową nie pruje wody: (Odcinek z 19 grudnia 2010 - wydanie specjalne w TVN)
Zobacz także
Komentarze (14)
Ależ wpadka w "Milionerach". Tylko tym razem to wina organizatorów
Zaloguj się
 • szamsziadad44

  Oceniono 7 razy 5

  Dlatego lepiej nie zadawać takich pytań. W dobie powszechnego dostępu do internetu można znaleźć naprawdę wszystko. Czasem trudno oddzielić bzdury od nauki, bo i pod jednym i pod drugim podpisują się ludzie z tytułami. Najlepszy przykład to tak promowana ostatnio dietetyka, gdzie co dietetyk, to inny pogląd na naprawdę podstawowe kwestie.
  I później komu wierzyć; człowiekowi, który całe życie pracuje z najwybitniejszymi sportowcami, czy starszemu panu z uczelni, z tytułem profesora.
  Ta sprawa jest analogiczna, bo różne źródła różnie podają. Jest też kwestia tego, czy bycie statystą uznajemy za wystąpienie w filmie.
  Kiedyś był tu taki quiz, w którym pytano, czy Stuhr senior wystąpił w komedii "Chłopaki nie płaczą". Odpowiedź poprawna była, że tak. Dlaczego? Bo zdjęcie z jego wizerunkiem można było zobaczyć w filmie...

 • this.man

  Oceniono 3 razy 3

  Vaclav Havel zagrał również w filmie Inventura z 1981 roku czyli także przed objęciem urzędu prezydenta Czechosłowacji a następnie Czech.

 • nietyp

  Oceniono 11 razy 1

  Te pierdo..lone Kaczory każdemu wyjdą bokiem... I właśnie oni są najlepszym przykładem, że aborcja powinna być dopuszczalna!!!

 • biker7

  Oceniono 3 razy 1

  "Studentka kulturoznawstwa" kontynuacja dzieciństwa

 • mm.k0

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie było o film fabularny. "Inventura" to studencka etiuda a "Každý mladý muž" to film składający się z dwóch nowel, czyli też nie spełnia kryterium

 • nuydones

  Oceniono 20 razy 0

  w sumie to też bym nie wybrał lecha, to polityczne a nie lubie pisu i po i kukizowców, to zwykłe szambo

 • archieil

  Oceniono 4 razy -2

  www.youtube.com/watch?v=CDrssauvQSg

  w filmwebie są w tej sprawie nieścisłości.
  na stronie filmu brak jest ganej postaci, a na stronie aktora brak jest filmu.

  Jeśli dobrze zrozumiałem to grał przypadkową osobę bez okreslonych personaliów czyli byłoby:
  młody człowiek I.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze