Nie z bankomatu, a z pubu. Pan Piotr dostał resztę, która zrobi z niego bogatego człowieka

Kilka dni temu Polak mieszkający na stałe w Anglii sprzedał na aukcji 5-funtowy banknot za 300 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że kupiec nie wpłacił pieniędzy. Teraz pan Piotr musi pokryć niemałe koszta aukcji.

Przypomnijmy, w ręce Polaka mieszkającego na stałe w Telford w hrabstwie Shropshire trafiły 2 banknoty 5-funtowe. Jeden z nich okazał się banknotem wyprodukowanym w pierwszej serii z numerem AA01 444444.

Ponieważ Brytyjczycy oszaleli na punkcie nowych banknotów pięciofuntowych (wodoodpornych, wykonanych z polimeru), Polak szybko podjął decyzję o sprzedaży pieniędzy. O jego banknot na eBayu walczyło kilkudziesięciu kolekcjonerów. Ostatecznie, 13 marca, został on sprzedany za 60100 funtów, czyli około 300 tysięcy złotych.

Doszło do pomyłki

Minął tydzień od zakończenia transakcji, a pieniądze od kupca nie wpłynęły. Polak skontaktował się z nabywcą banknotu. Ten przyznał, że doszło do pomyłki. Zamiast 60 funtów wpisał 60 tysięcy.

Jakby tego było mało, teraz Polak musi zapłacić za "sprzedany" na serwisie przedmiot 250 funtów prowizji.

Banknot znów na sprzedaż

Pan Piotr zgłosił dane nieuczciwego nabywcy i ponownie wystawił na sprzedaż swój 5-funtowy banknot, ale tym razem nie jest to już aukcja. Polimerowy pieniądz z pierwszej serii można kupić w systemie "Kup teraz" za kwotę 35 tysięcy funtów (175 tysięcy złotych).

Przy okazji całego zamieszania wokół finalizacji transakcji wyszedł na jaw jeszcze jeden fakt. Jak ustalił bankier.pl, pan Piotr wcale nie wypłacił szczęśliwego banknotu z bankomatu, jak podawały brytyjskie media. Polak otrzymał, go jako resztę w pubie, do którego wybrał się ze znajomymi.

ZOBACZ TEŻ: Przyłapali tego mopsa na gorącym uczynku. Co przeskrobał?

Przyłapali tego mopsa na gorącym uczynku. Co przeskrobał?

Więcej o:
Komentarze (6)
Nie z bankomatu, a z pubu. Pan Piotr dostał resztę, która zrobi z niego bogatego człowieka
Zaloguj się
 • Zygmunt Maciaszczyk

  Oceniono 11 razy 9

  Chyba raczej nie musi zapłacić prowizji, bo do transakcji nie doszło. Chyba, że ebay, to więksi złodzieje niż rodzime alledrogo, bo u tych wystarczy wystąpić o zwrot prowizji i jeśli oszust kupujący nie zrobi świństwa, prowizję zwracają.

 • dooj_ci_w_hoope

  Oceniono 3 razy 1

  czyli nie sprzedał, ale ma zamiar sprzedać? myslę, ze na ebay jesli już, to jak nie doszlo do transakcji, to tylko kwestia wystawienia Ł1, natomiast ten ktoś kto sie pomylił i dal 60K to chyba kogos przebił, jesli 60100 to nie mógl przebić, cos tu nie halo jest w tym artykule?? Jesli ktoś inny by dal 59K a ten wpisał 60+zera to wyszłoby równe 60K. Co ze sprzedażą "podlicytantowi"? przecież nick ma? Sprawa o tyle dziwna, ze wystawiony na KupTeraz za połowę??
  Chyba, ze ktos dał 60K i nie chciał wygrac, poprosił innego by zalicytował 611111 i wyświetliło się 61K (za pomyłke nic nie grozi, ale musialby licytowac pierwszy jesli wpisal 60K i się niezorientowal, ze wcisnąl iles zer więcej? przez taki czas? jak inni podbijali??)

 • xrafael

  Oceniono 20 razy -14

  hahaha oh Polak .... pub to juz bardziej a nie angielskojezyczny bankomat ... hmm aj dont anderstandjuu ....dalej mysli, ze ma specj banknot co za geniusz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX