Gang łabędzi sterroryzował ludzi na gdyńskiej plaży. Pan Adam żartuje: Ledwo uszliśmy z życiem

Pan Adam pochwalił się na Facebooku pamiątkowym zdjęciem z niedzielnego spaceru po plaży w Gdyni. Uchwycił na nim "ptasi gang", który zawzięcie walczył o jedną bułkę, jednocześnie przeganiając ludzi z "pola bitwy".

Niedziela, plaża miejska w Gdyni. Fotograf Adam Zajączkowski wybrał się na spacer ze swoją dziewczyną. Nieplanowaną atrakcją okazało się spotkanie z łabędziami. Ku zaskoczeniu spacerowiczów ptaki nie były przyjaźnie nastawione w stosunku do ludzi. Ich zachowanie wskazywało na to, że są głodne. Goniąc za pożywieniem i ludźmi wystraszyły spacerowiczów.

Panu Adamowi udało się uchwycić ich groźne miny. Zwróćcie uwagę na łabędzia stojącego najbliżej obiektywu. Naprawdę wygląda na wkurzonego.

Poszło o bułkę

- Ten ptak, który szedł z przodu skubał innego, który próbował go wyprzedzić. Nie byłem tym jakoś szczególnie zaskoczony, ale moja dziewczyna tak. Dosyć szybko uciekła z plaży - opowiada portalowi tvn24.pl autor fotografii.

 Spacerujący po gdyńskiej plaży często dokarmiają łabędzie.

- Dreptały po plaży, nie chciały nam darować, więc w końcu dostały od nas bułkę - dodaje na obronę ptaków fotograf.

ZOBACZ TEŻ: Przyłapali tego mopsa na gorącym uczynku. Co przeskrobał?

Przyłapali tego mopsa na gorącym uczynku. Co przeskrobał?

Więcej o:
Komentarze (17)
Gang łabędzi sterroryzował ludzi na gdyńskiej plaży. Pan Adam żartuje: Ledwo uszliśmy z życiem
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 24 razy 22

  Sto lat temu miałem podobną przygodę na Mazurach (nie pamiętam dokładnie - Roś albo Nidzkie). A było tak: budzimy się rano w jakiejś zatoczce i nagle z szumem ląduje przy nas łabędzia rodzina (tata, mama i kilkoro podrostków). Zachwyceni postanowiliśmy się podzielić z nimi śniadaniem. Zeżarły, i owszem, ale domagały się jeszcze. Powiedziałem: dość, wystarczy, podniosłem żagle i wolno zaczęliśmy odpływać. Drób za nami, w kilwaterze, i coraz nachalniej. No i w pewnym momencie ojciec rodziny podpłynął pod samą rufę, wyciągnął szyjsko i jak mnie znienacka nie walnie! Takiego szczypa z zakrętasem prosto w prawy póldupek!
  Przez całą resztę wakacji miałem potężnego sińca....

 • m.godwin

  Oceniono 11 razy 9

  To już ich łabędzi śpiew. Szyszko się za nie zabierze, to niedopuszczalne, taka zuchwałość.

 • augenthaler

  Oceniono 6 razy 4

  Na Mazurach, w Karwicy, na polu namiotowym para łabędzi wyganiała mnie z plaży, gdy chciałem umyć zęby z rana. Pan łabędź syczał nieustannie, pani łabędziowa asekurowała go z tyłu. Co zabawne, na plaży byli inni ludzie, ale łabędziom tylko ja się nie podobałem.

 • rikol

  Oceniono 2 razy 2

  Mam wrażenie, że to są rodzice z młodymi, stąd agresywne zachowanie. Młode są wyraźnie ciemniejsze niż dorosłe.

 • Alicja Cybulska

  Oceniono 1 raz 1

  mogli przyjść z pudełkiem zdrowej żywności typu marchewka tarta, brokuły ugotowane, seler liściasty i młoda kapusta (już jest). Tą jedną bułką to sami moga się zapchać

 • qrzysiu

  Oceniono 5 razy 1

  Bo to ruskie łabędzie z Kaliningradu. Dla nich wymuszenia rozbójnicze to bułka powszednia.

 • qcleszek1

  0

  Byłem świadkiem jak łabędź broniąc gniazda , skrzydłami złamał rękę podchmielonemu facetowi .

 • flying_ben

  0

  Wystrzelać jak kacz... eeee.... gęsi!

 • yokoono23

  0

  Biedne Łabędzie najpierw karmione chlebem i bułkami co jest dla nich smiertelną trucizną (powinny jesć ziarno) a teraz dziw że stają się napastliwe jak są tylko szczute,za chwilę zajmie się nimi jakis eksterminator bo którys z turystów poczuje się zagrożony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX