Grupa ludzi utknęła na ulicy, którą biegnie maraton. A teraz spójrzcie, co robi człowiek ze strzałką

Chcesz przejść na drugą stronę ulicy, po której biegną maratończycy? Niektórzy organizatorzy wyścigów przewidzieli taką sytuację.

Im jest cieplej, tym więcej wydarzeń sportowych odbywa się w miastach - a wśród nich uwielbiane przez kierowców maratony i wyścigi. Główne ulice miast zamykane są na długie godziny, przez co nie tylko przejechanie samochodem staje się sporym problemem, ale nawet zwykłe przejście z jednego chodnika na drugi.

Jednak niektórzy organizatorzy wyścigów przewidzieli i taką sytuację. Jak, nie przerywając maratonu, pozwolić ludziom na przemieszczanie się? Spójrzcie, jak to rozwiązano podczas Maratonu Bostońskiego:

 

To bardzo proste rozwiązanie sprawdza się bez najmniejszych problemów podczas biegów.

O wiele większy problem mają organizatorzy z rowerzystami - tu zazwyczaj stosuje się tradycyjną metodę otwarcia ulic dopiero wtedy, gdy przejadą wszyscy uczestnicy wyścigu.

Podczas niektórych wyścigów budowane są dla pieszych specjalne tymczasowe kładki, które umożliwiają bezproblemowe przedostanie się z jednej strony ulicy na drugą:

 

Oczywiste? Okazuje się, że nie dla wszystkich. Wideo ze ''śluzami'' dla pieszych wzbudziło ogromny entuzjazm wśród internautów w ostatnich dniach. I wcale się nie dziwimy - wyścigi wciąż wygodniej ogląda się w telewizji, niż na żywo, więc mało kto ma okazję doświadczyć przechodzenia przez ulicę w samym środku kolumny sportowców.

ZOBACZ TEŻ: Astronauta zmoczył wodą ręcznik. Zobaczcie, co się stało, kiedy chciał go wyżąć

Więcej o:
Komentarze (80)
Grupa ludzi utknęła na ulicy, którą biegnie maraton. A teraz spójrzcie, co robi człowiek ze strzałką
Zaloguj się
 • mario.wario

  Oceniono 78 razy 66

  Tam nikt nie utknął na ulicy. Boże jak nienawidzę takich tytułów ku... mać!!!!

 • szmul.bender

  Oceniono 42 razy 42

  W Ameryce to gra. U nasz w Polszcze sie to nie przyjmie bo my kochamy wolnosc i nie bendzie nam byle ciul ze szczałkom mówił gdzie i kiedy wolno isć.

 • highlander44

  Oceniono 21 razy 17

  Tam się przejmują ludźmi, u nas wszyscy mają w dupie a później się dziwią, że ludzie krytykują maratony i inne dziwne biegania

 • pandzik

  Oceniono 24 razy 16

  To jest Ameryka. tam się ludziom chce

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 34 razy 6

  a nie moga biegać po lesie poa miastem , miedzy polami albo po wsiach tam jest czystep owietrze

 • Rob mik

  Oceniono 9 razy 5

  tu nie chodzi o zdrowie tylko reklame korpo. w lesie nikt by na to nie patrzyl. poczatek na bielanach i bieg po lesie super zdrowy by byl. ale nie dla korpo reklamy i tv.
  swoja droga te korpo maja za duzo przelozenia.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 4

  Gdy przed 27 laty co druga partia nazywała się Liberalna, bo to było amerykańskie i modne. Tylko nikt nikt nie wiedział co to oznacza. Przestrzeganie regół wzajemnego życia, jest jednak podstawą demokracji.

 • macwies

  Oceniono 3 razy 3

  w Polsce potrafią zamknąć dwupasmową drogę krajową na dwa dni bo zawody sponsoruje firma energetyczna (vide Poznań)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX