Terlecki i Błaszczak rzucili się chronić prezesa. Szczerba podszedł z podejrzanym przedmiotem

Jarosław Kaczyński naprawdę ma szczęście, że chronią go tacy ludzie, jak Ryszard Terlecki i Mariusz Błaszczak. Gdyby nie oni, musiałby wziąć do ręki książkę pt. "Rządy prawa, podręcznik dla polityków".

Te zdjęcia składają się na symboliczną scenę. Podczas środowych obrad Sejmu z mównicy przemawiał poseł Szczerba. Powoływał się na trzymaną w dłoni książkę o znaczącym tytule: "Rządy prawa, podręcznik dla polityków". Po skończonym wystąpieniu postanowił dać ją w prezencie Kaczyńskiemu. Nie spodziewał się jednak, że będzie musiał zmierzyć się z jego prywatną, sejmową ochroną.

Przed posłem Szczerbą wyrośli nagle Ryszard Terlecki i Mariusz Błaszczak. Własnymi ciałami ochronili prezesa przed kontaktem z książką. "Rządy prawa" spadły na podłogę, ale Szczerba ponownie próbował podać je prezesowi. Bez skutku. Symboliczną scenę uchwyciły kamery i fotoreporterzy.

45 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji45 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta

Prezes dzięki swoim ochroniarzom nie musiał nawet się podnieść. Bezpiecznie siedział na swoim miejscu, podczas gdy to Błaszczak i Terlecki wzięli na swoje klaty dyskusje z posłem Platformy Obywatelskiej.

To nie jest pierwsza podobna sytuacja z udziałem posła Szczerby. Przypomnijmy, że to z jego powodu w grudniu doszło do tzw. "puczu" w Sejmie.

Co usłyszał poseł Szczerba?

Na nagraniach i zdjęciach świetnie widać, że poseł PO usłyszał również kilka słów od prezesa Kaczyńskiego i jego ochroniarzy. Co takiego powiedzieli - nie ma 100 proc. pewności. Są jednak tacy, którzy dopatrują się samych złych rzeczy:

Tak twierdzi reporter Polsatu, zaznaczając, że słowa te odczytał z ruchu warg Kaczyńskiego.

Co PiS zmienia w funkcjonowaniu KRS?

Rządowy projekt ustawy o KRS przewiduje między innymi powstanie w Radzie dwóch izb oraz wygaszenie kadencji jej piętnastu członków-sędziów. Ich następców wybrałby Sejm, a nie jak dziś - środowiska sędziowskie.

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, to ukłon resortu w kierunku opozycji i środowisk prawniczych. Opozycja przekonuje, że ustawa jest dla PiS pretekstem do obsadzenia KRS-u swoimi ludźmi. Przedstawiciele Krajowej Rady Sądownictwa oraz stowarzyszeń sędziowskich uważają, że ustawa uzależni prezesów sądów od ministra sprawiedliwości oraz da mu możliwość swobodnego nakładania na nich kar finansowych.

Co PiS zmienia w funkcjonowaniu sądów?

Podobnie w przypadku ustawy o sądach powszechnych - najważniejsze zmiany zaproponowane przez PiS znacząco wzmocnią pozycję ministra sprawiedliwości.

Dziś prezesów w apelacjach i okręgach wskazuje minister sprawiedliwości za zgodą zgromadzeń ogólnych, czyli innych sędziów. Po zmianach, minister będzie dodatkowo typował także prezesów i wiceprezesów w sądach najniższego szczebla - rejonowych. I będzie miał przy tym dużo większą swobodę niż teraz. Swój wybór będzie przedstawiał pozostałym sędziom już post factum. Ministrowi będzie też łatwiej odwołać urzędujących prezesów i wiceprezesów. 

Sejmowa awantura o polskie sądy. Posłanka Nowoczesnej: "Zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim"

Kto to powiedział: polski polityk czy postać z ’Gwiezdnych wojen’?
1/12Te słowa mógł wypowiedzieć tylko:
Zobacz także
Komentarze (106)
Terlecki i Błaszczak rzucili się chronić prezesa. Szczerba podszedł z podejrzanym przedmiotem
Zaloguj się
 • kanonia1939

  Oceniono 59 razy 51

  Błaszczak zrzucił książkę ręką! Następnym razem dajcie mu katechizm

 • qrzysiu

  Oceniono 59 razy 49

  Co za męską ci...ą trzeba być żeby się innymi zasłaniać całe życie....

 • margoked

  Oceniono 49 razy 45

  Kaczyński boi się wszystkiego- albo płoty, albo rękodajni, albo bakterie go atakujący... o Błaszczaku, to nawet Ucho Prezesa wie, ale że Terlecki też robi za rękodajnego haha stary facet a taki podnóżek! Swoją drogą, co on im robi, że tak wokół niego ganiają?

 • lodzermensz1

  Oceniono 42 razy 40

  Nieczysty mógł dotknąć nasze bóstwo! Mógł je skalać! Brońmy bóstwa!

 • plastikpiokio

  Oceniono 36 razy 32

  a te dwa byki to jakies nieprawdopodobnie czujne ---ciekawe czego lub kogo się boją .

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 37 razy 31

  Pewnie jeden łapie kupę, a drugi tyłek podciera. Przepraszam ludzi wrażliwych, ale to już się do tego sprowadza.

 • kanonia1939

  Oceniono 36 razy 30

  Kaczyński boi się książek! Czyżby planował powtórzenie akcji z Belelplatzu? WSTYD!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze