W kościele mieli problem z plagą gołębi. Użyli hipnozy, żeby ich się pozbyć

09.08.2017 12:51
Hipnotyczny panel odstraszający gołębie

Hipnotyczny panel odstraszający gołębie (fot. BBC Brasil | Facebook | kadr)

Gołębie sterroryzowały parafian brazylijskiego kościoła. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu okazały się panele z kolorowym, ponoć hipnotyzującym ptaki, wzorem.

Gołębie zamieszkały w kościele Nossa Senhora da Consolação w Sao Paolo, praktycznie uniemożliwiając korzystanie z tego przybytku. Uczyniły z niego swoje legowisko. Ptaki hałasowały w trakcie mszy, załatwiały się na drewniane ławy i wszędzie gubiły pióra.

Doszło do tego, że trudno było wytrzymać - codziennie rano należało czyścić ławki z ptasich odchodów. Zarządcy kościoła zastanawiali się długo, jak humanitarnie rozwiązać ten problem. Wiele sposobów zawiodło – gołębie nie tak łatwo rezygnują – informuje BBC Brasil.

Na pomoc umęczonym parafianom przyszła firma Protec. Jej pracownicy posłużyli się metodą zapożyczoną z źródła, które chcą zachować anonimowym. Technicy zainstalowali we wszystkich miejscach, przez które ptaki mogły wlecieć do środka specjalne plastikowe plansze, które nazwali hipnotycznymi.

Na planszach tych umieszczono wzór z kolorowych okręgów tworzących koło przypominające tarczę do rzutek. Portal Mysterious Univerese podaje, że zbliżające się do tarczy ptaki zaczynały zachowywać się jakby miały mdłości i były oszołomione. Z czasem więc przestały przylatywać w tę okolicę.

Przedstawiciele firmy Protec podają, że zaprojektowali te plansze w oparciu o zagraniczny projekt, który po wielu badaniach dostosowali do brazylijskich warunków. Kolorowe okręgi ponoć oddziałują na wzrok gołębi, powodując u nich mdłości. Metoda ponoć jest wybitnie skuteczna.

BBC jednak postanowiło zapytać fachowców, czy to proste rozwiązanie naprawdę działa. Skontaktowali się z profesorem ornitologii Thiago Dantasem z Uniwersytetu Anhanguera w Niterói. Ten jest raczej sceptyczny:

''Żeby wywołać poczucie nudności, potrzebny byłby jakiś mechanizm działający na ucho ptaka. Zadziałał by też ''ruchoma'' iluzja optyczna, ale nie statyczny obrazek.''

Panele teoretycznie nie powinny działać, ale ksiądz Pereira, który pracuje w parafii od siedmiu lat i przez cały ten czas borykał się z ptasim problemem, twierdzi, że od kiedy te wiszą, gołębie przestały się zjawiać. 

fot. Pixabay.com | CC0 Creative Commons

Stado krów dziwnie się zachowywało. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli kogo wybrały na przewodnika

Sprawdź, jak odporny jesteś na iluzję i potrafisz racjonalnie myśleć?
1/10Która linia jest dłuższa?
Zobacz także
Komentarze (42)
W kościele mieli problem z plagą gołębi. Użyli hipnozy, żeby ich się pozbyć
Zaloguj się
 • staefun

  Oceniono 48 razy 30

  Teraz jak przyleci do tego kościoła Duch Święty to się pożyga...

 • blue-sky-0

  Oceniono 20 razy 16

  Technicy zainstalowali we wszystkich miejscach, przez które ptaki mogły wlecieć do środka.
  jak sie zabuduje wejście to nie dziwne :)

 • tumaxer

  Oceniono 17 razy 15

  Pereira, i wszystko jasne.

 • miikz

  Oceniono 21 razy 11

  hipnoza.....te czarne pasożyty od 1000 lat używają jej do łupienia ciemniaczków z kasy!!!! dlatego nie podali źródła.....

 • vald

  Oceniono 10 razy 10

  Dawać tą firmę i te panele do nas. Rozstawić co 10 każdego miesiąca na Krakowskim Przedmieściu. Może prócz mdłości spowodują sraczkę?

 • loneman

  Oceniono 8 razy 8

  A egzorcyzmy nie zadzialaly bo ponoc wg pana Tarczynskiego "sa takie rzeczy o ktorych fizjologom sie nie snily.."?

 • justas32

  Oceniono 7 razy 7

  Wywiesić na Krakowskim Przedmieściu przed miesięcznicami. Może jak się porzygają to nie będą więcej przychodzić ...

 • wesola_pszczulka

  Oceniono 17 razy 7

  skoro zabudowali wszelkie wejscia to rozwiazali problem. ale gadaj z katolikami....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze