Chcieli obrabować sklep, więc udawali sprzedawców. Kreatywność złodziei zszokowała nawet policjantów

Udawali sprzedawców, chcieli obrabować sklep

Udawali sprzedawców, chcieli obrabować sklep (Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta)

Jak w nietypowy, wręcz kreatywny sposób dokonać napadu? Grupa szwedzkich przestępców nie mogła wynieść pieniędzy z kasy, postanowiła więc... je zarobić.

Nietypowego napadu dokonano w szwedzkim Malmo. Jedenastego października, wczesnym rankiem, czterech napastników wtargnęło do tamtejszego supermarketu. Zastraszyli i wypłoszyli z niego obsługę, po czym przez kilka następnych godzin sami udawali sprzedawców. 

O zajściu policję poinformowali właściciele supermarketu, którzy już od kilku miesięcy zastraszani byli przez tamtejszy gang. Przestępcy próbowali wyłudzić od nich pieniądze, grożąc śmiercią i nachodząc w ich domu. Przerażeni handlarze, bojąc się o własne życie, opuścili kraj i schronili się u swoich znajomych w Danii. Tam też dotarła do nich informacja o buszujących w sklepie złodziejach. Pospiesznie zadzwonili na policję w Malmo i poinformowali o zajściu.

Jakież musiało być zdziwienie funkcjonariuszy, gdy dotarli na miejsce. Czterech mężczyzn krzątało się między półkami i najzwyczajniej obsługiwało klientów. Jak podaje szwedzki serwis informacyjny Sydsvenkans, złodzieje nie potrafili dostać się do kas, więc postanowili zdobyć pieniądze w inny sposób.

Przez kolejnych kilka godzin sprzedawali produkty znajdujące się w sklepie. Klientów informowali o awarii terminali płatniczych i prosili o dokonywanie zakupów za pomocą gotówki. 

Mimo że po wejściu do sklepu wszystko wyglądało normalnie, policjanci postanowili odbić obiekt szturmem. Obawiali się, że tak wyrafinowani przestępcy mogą być uzbrojeni. Na szczęście złodzieje poddali się bez walki. Policja zatrzymała czterech młodych mężczyzn w wieku 21-28 lat. 

Jak przyznają funkcjonariusze, istnieje pewien problem z zakwalifikowaniem przestępstwa. Z jednej strony mają do czynienia ze zorganizowana szajką, która od jakiegoś już czasu szantażowała właścicieli sklepu. Dochodzi do tego włamanie, zastraszenie pracowników i... "porwanie" sklepu. 

- Pracuję tu już wiele lat, ale z czymś takim zetknąłem się po raz pierwszymiał powiedzieć jeden z funkcjonariuszy. Nieczęsto zdarza się bowiem, że złodziej, okradając sklep, zaczyna w nim sprzedawać. 

Gdyby można było kupić męża w sklepie?

Nie jest łatwo was zagiąć, ale nie poddajemy się. W tym dyktandzie nie macie szans
1/17__ ze spaceru, postanowiłam, że przygotuję kolejne dyktando.
Zobacz także
Komentarze (67)
Chcieli obrabować sklep, więc udawali sprzedawców. Kreatywność złodziei zszokowała nawet policjantów
Zaloguj się
 • zec

  Oceniono 39 razy 23

  Ja bym ich natychmiast odesłał z powrotem do Algierii, czy Maroka..
  Najlepiej w pontonie.

 • e50504

  Oceniono 46 razy 16

  "Grupa szwedzkich przestępców"

  Szwedzcy przestępcy w Malmo :D 25% populacji tego miasta to muzułmanie, rocznie płonie około 200 samochodów, średnio raz w tygodniu dochodzi do wybuchu granatu, a ilość napadów rabunkowych/100 tys mieszkańców przekroczyła już wartości polskie pięciokrotnie.

  No ale nie, śmieszna historia w sumie, "kreatywni przestępcy".

  "Przez kolejnych kilka godzin sprzedawali produkty znajdujące się w sklepie.(...) Mimo że po wejściu do sklepu wszystko wyglądało normalnie, policjanci postanowili odbić obiekt szturmem."

  Wiecie czemu trwało to kilka godzin? Policja musiała zebrać odpowiednią armię by w ogóle móc wjechać do dzielnicy nad którą władzę państwo utraciło już kilka lat temu.

  Ach te śmieszne historyjki ze Szwecji xD

 • superpolpol

  Oceniono 15 razy 11

  Ahmad, Monzer, Muamar, Khaled - gang Olsena 21 wieku. Oj podniosa sie kiedys Wikingowie, oj podniosa...

 • ployd

  Oceniono 15 razy 11

  Piszecie o bandytach (nachodzili i grozili) i robicie z tego podśmiechujkę o kreatywnych złodziejach? Nie ten deseń. Na dokładkę czytelnik gołym okiem widzi że w Szwecji Szwedzkiej taka anarchia nie wydaje się możliwa, że tu trzeba coś wyjaśnić by....

 • krynolinka

  Oceniono 12 razy 10

  Legitymuje się ( od czasu do czasu ) klientów wyglądających na niepełnoletnich przy zakupie alkoholu czy fajek..Dziś się okazuje, że to klient powinien legitymować sprzedawcę. Pomysłowość amatorów cudzej kasy nie zna granic.

 • kresedebarg

  Oceniono 8 razy 6

  toż to debile jacyś a nie kreatywni przestępcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze