Ma 107 lat i dostała karę za to, że za wolno chodzi

Bessie Farnworth, jedna z najstarszych osób w Wielkiej Brytanii, została ukarana za... zbyt powolne poruszanie się. Staruszce wystawiono mandat w wysokości kilkudziesięciu funtów.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Tyldesley w Anglii, na parkingu przed sklepem znanej na wyspach sieci Aldi. Siostrzeniec Bessie, Dave Holland zaparkował swój samochód w miejscu przeznaczonym dla inwalidów i oznaczył odpowiednią, uprawniającą do tego tabliczką. Następnie razem z ciocią udali się na obiad.

Jak podaje Dailymail, zaraz po zakończeniu posiłku, Bessie i jej siostrzeniec postanowili wrócić do auta. Niestety, kobieta porusza się bardzo powoli przy pomocy balkonika i przejście do samochodu zajęło jej aż 20 minut.

Dwa tygodnie później Dave i Bessie otrzymali od właścicieli parkingu "Parking Eye" pismo. Dowiedzieli się z niego, że pamiętnego dnia przekroczyli limit darmowego parkowania o 13 minut i muszą zapłacić karę 70 funtów, czyli prawie 350 złotych!

Na szczęście właściciel parkingu wykazał się dużą dozą wyrozumiałości, przeprosił staruszkę i umorzył nałożoną na nią i jej siostrzeńca karę.

Na co dzień Bessie przebywa w domu opieki dla osób starszych. 30 października kobieta obchodziła 107 urodziny. Tego dnia na kobietę czekało w ośrodku przyjęcie z tortem i zespołem grającym dla niej hity lat 40. i 50. Bessie otrzymała również, już po raz czwarty, kartkę z życzeniami urodzinowymi od samej królowej. 

Stado krów dziwnie się zachowywało. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli kogo wybrały na przewodnika

Komentarze (11)
Ma 107 lat i dostała karę za to, że za wolno chodzi
Zaloguj się
 • the_incognito

  Oceniono 4 razy 4

  Tradycyjnie tytuł nie przystaje do treści. Mandat był za przekroczenie czasu darmowego parkowania, a nie dlatego że ktoś wolno chodził. Jakby pojechała na 2 tygodnie do sanatorium i zostawiła samochód, to też byście napisali, że dostała mandat bo chciała podleczyć zdrowie?

 • porannakawa01

  Oceniono 6 razy 4

  Parking był własnością firmy Aldi a nie restauracji.
  To nie jest tak, że można zaparkować na cudzym parkingu i załatwiać gdzie indziej swoje sprawy.
  Siostrzeniec dostał mandat za przedłużenie czasu parkowania choć dali mu limit na zaparkowanie na parkingu sklepu.
  Trzeba było zaparkować na parkingu restauracji a nie na parkingu sklepu, w którym nie robili zakupów.
  Właścicel płaci podatek za to miejsce parkowania dla swoich klientów.
  Babcia nie szła wolno - siostrzeniec wlókł babcię z restauracji na parking Aldi a przecież mógł przed restauracją..
  To czego się spodziewał?

 • jniem

  Oceniono 2 razy 0

  W tym wieku to nie szlaja sie po mieście tylko leży i czeka na śmierć która jest zapewne wybawieniem dla takiej osoby. Kto by chciał dożyć takiego wieku.

 • aaa aaa

  Oceniono 2 razy 0

  "Staruszce wystawiono mandat w wysokości kilkudziesięciu funtów."
  tak ciezko napisac ze chodzi o 70 funtow?

  poza tym jaki jest sens przeliczania tego na zlotowki?

  gimbaza ceniaca dziennikarstwo

 • archieil

  0

  Jeśli dobrze rozumiem to jest tam jakiś automatyczny system rozliczeń, który nie nakazał zapłacić za parking, a podczas kontroli dali karę za zbyt długi czas przejścia od automatu do samochodu.

  Kiedy przestaniecie alfonsóœ lansować na szefów?

  bo jak patrzę na alfonsików co już tutaj pierdzą to coraz bardziej mam ochotę z mini funem wybrać się do jakiegoś burdelu żeby w końcu moje przywileja jako klienta zrealizować.

  jako masowy morderca ponizej kilku tysięcy alfonsów nie zejdę.

 • archieil

  Oceniono 1 raz -1

  Jedno jest pewne.

  aż żal czytać ten bełkot, który generujecie przekazując chyba dobrą nowinę pisdom, że są tacy co są głupsi od nich. no nawet jeśli głupsi ze strachu to i tak pisdom się wydaje, że im staje od tego.

 • gnago

  Oceniono 5 razy -3

  Zwyczajnie były zaciekawione niezwykłym dla siebie stworzeniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX