Krowa uciekinierka z Bukowa miała zacząć nowe życie. Złapali ją, ale zwierzę nie wytrzymało stresu

Dzielna krowa, która uciekła przed transportem do rzeźni, została złapana. Miała trafić do nowego właściciela, niestety zdechła w transporcie.

Jak podała Strefa Agro, słynna krowa uciekinierka padła podczas transportu do nowego właściciela. Miała stać się ozdobą powiatowego ośrodka dla emerytowanych koni pod Nysą. Niestety nie doczekała lepszej przyszłości.

Kilka godzin temu Radio Opole, podało dobrą wiadomość o tym, że krasula została złapana 22 lutego w okolicach Siestrzechowic. Była na tyle cwana, że schowała się w innym miejscu, niż jej szukano. Lekarz weterynarii Jacek Opara zapewniał, że zwierzę miało się dobrze i dzielnie radziło sobie przez ostatni tydzień na wolności.

Krowa miała trafić prosto do nowego właściciela, którym chciał zostać starosta nyski Czesław Biłobran.

Obława na uciekinierkę nie była prosta. Trzeba też było użyć specjalnej broni z nabojami usypiającymi - ponieważ krasula ma grubą skórę, należało oddać kilka strzałów.

Losem dzielnej i bardzo sprytnej krowy zainteresowała się cała Polska. Wiele osób chciało zapewnić jej godne życie i utrzymanie, w tym Fundacja OTOZ Animals czy nawet Paweł Kukiz.

Jak to się wszystko zaczęło? 

Jak wcześniej pisaliśmy, w styczniu zwierze prowadzone z obory do transportu na rzeź szybko wyczuło zbliżające się niebezpieczeństwo i wyrwało z rąk pracowników skupu. Krowa wbiegła z furią w ogrodzenie, pokonała metalowe słupki i pognała przez pola i las do jeziora.

Jak podaje Strefa Agro, jej właściciel, pan Łukasz ze wsi Buków w gminie Otmuchów nie otrzymał za nią wynagrodzenia, dlatego postanowił złapać nieposłuszne zwierzę, aby nie ponieść straty. Okazało się wtedy, że to nie będzie takie łatwe.

-Na brzegu pracownik próbował złapać za linkę, a wtedy ona go zaatakowała. Wzięła na rogi, przewróciła, a potem docisnęła do ziemi. Mężczyzna ma złamaną rękę i potłuczone żebra - opowiada Pan Łukasz w rozmowie ze Strefą Agro.

Spłoszona krasula atakowała każdego, kto chciał się do niej zbliżyć. Co więcej, okazało się, że potrafi świetnie nurkować. Po tygodniu właściciel odpuścił pogoń za uciekinierką i postanowił, że będzie zostawiał dla niej jedzenie w okolicach jeziora między Bukowem a Siestrzechowicami.

Kilka dni później wezwanie dotyczące krowy otrzymali strażacy. Przybyli na ratunek łodzią motorową. Również to nie pomogło, a krasula uciekła na jedną z wysp przepływając 50 metrów jeziora.

Posłowie PiS chcą zwiększyć ochronę zwierząt. Projekt ustawy poparł Jarosław Kaczyński

Więcej o:
Komentarze (56)
Krowa uciekinierka z Bukowa miała zacząć nowe życie. Złapali ją, ale zwierzę nie wytrzymało stresu
Zaloguj się
 • kobra191

  Oceniono 57 razy 57

  Weterynarze przesadzili ze środkami usypiającymi i niestety bidula padła !!!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 52 razy 52

  szczęśliwe byłoby gdyby jej nie złapali

 • wojtekbajer

  Oceniono 32 razy 30

  To się nazywa niedźwiedzia przysługa.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 27 razy 27

  BRAWO KRÓWKO, CZEŚĆ TWEJ PAMIĘCI. Dedykuję ci dzielna krasulo bajkę
  Ignacy Krasicki "Bajki i przypowieści"
  ==========================
  Ptaszki w klatce
  ============
  «Czegoż płaczesz? — staremu mówił czyżyk młody —
  Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody».
  «Tyś w niej zrodzon — rzekł stary — przeto ci wybaczę;
  Jam był wolny, dziś w klatce — i dlatego płaczę».

 • dreamadviser

  Oceniono 24 razy 24

  Co to znaczy "zdechła" ?!?! Najwyższy czas przestać używać tego chamskiego słowa !!! Zwierzę UMIERA.

 • basia.dud

  Oceniono 28 razy 24

  Tacy weterynarze. Powinni przewidzieć co może się stać i nie walić tak tymi nabojami. Ze stresu ? A może jej serce nie wytrzymało?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX